Wprawdzie zakładałem, że w aktualnej wersji strony – bo czeka nas niebawem (mam taką nadzieję) mała zmiana, nie tylko dotycząca wyglądu ale i adresu – nie planowałem już publikować nowych wpisów, ale prace nad nową odsłoną znacznie się wydłużyły, głównie ze względu na… inne projekty ;-)

W każdym razie – jeśli nic się nie zmieni – będzie to przedostatni (bo będzie jeszcze wpis z informacją „co i kiedy się zmienia”) wpis…

ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej)

Na obecną chwilę z platformy ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) wykorzystuje tylko jeden element – profil zaufany, dzięki któremu bez potrzeby korzystania z podpisu kwalifikowanego (płatna usługa komercyjna, bo w dowodach osobistych nadal się nie udało) mogę choćby modyfikować dane firmowe w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) czy – temat powiązany – korzystać z platformy ZUS PUE (Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Platforma Usług Elektronicznych).

Nadchodzi ePUAP2

Może się to zmieni, bo w najbliższych dniach ma zostać uruchomiona druga odsłona platformy, czyli ePUAP2. I mimo, że już teraz można testować nową odsłonę w ramach środowiska testowego, to z braku czasu z ostatecznym testem ePUAP postanowiłem wstrzymać się do czasu finalnego wdrożenia – które już za kilka dni… się rozpocznie.

System ePUAP będzie niedostępny

W każdym razie – jeśli w najbliższych dniach planujecie skorzystać z platformy ePUAP (choćby z profilu zaufanego, w końcu zbliża się termin składania daniny dla deklaracji ZUS ;-)), to lepiej zróbcie to przed następną środą:

System ePUAP będzie niedostępny od godziny 20:00 12.08.2015

Pragniemy poinformować, iż w środę 12.08.2015 o godzinie 20:00 rozpocznie się przerwa w dostępności systemu ePUAP, podczas której będą prowadzone prace mające na celu udostępnienie użytkownikom nowej wersji systemu ePUAP, z którą już teraz możecie się Państwo zapoznać pod adresem http://test.epuap.gov.pl, do czego zachęcamy.

Planowane zakończenie przerwy będzie miało miejsce w poniedziałek 17.08.2015. Od tego momentu, zarówno środowisko produkcyjne jak i testowe, dostępne będą wyłącznie w nowej wersji systemu: ePUAP2.

Jak widać z planowanego harmonogramu, system będzie niedostępny przez kilka dni, a nie można chyba wykluczyć, że – jak przy każdym, zwłaszcza „publicznym” wdrożeniu coś może pójść nie tak, i – odpukać – system będzie się „docierał” przez kilka następnych dni…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk