Właśnie stanąłem przed zadaniem kupienia dwóch biletów na PKP Intercity. I zbiegło się to prawie idealnie z tym, że od wczoraj (12 grudnia 2023) można bilety na pociągi PKP Intercity (TLK, IC, EIP) nabyć bezpośrednio w aplikacji Jakdojade.pl, a skoro korzystam z tej aplikacji do zakupu biletów na lokalną komunikację miejską, to czemu nie dać jej szans również w tym zakresie. Przynajmniej teoretycznie, bo ostatecznie i tak wiedziałem, że skieruję się ku serwisowi Bilkom, gdzie wiem, że zakup będzie bez problemowy, a do tego w razie potrzeby dokonać zmiany lub nawet zwrotu.

Ale test z zakupem biletów w Jakdojade.pl zrobiłem, przynajmniej do etapu płatności. Samo wyszukiwanie wyglądał dość ładnie, ale co z tego, jak na liście połączeń nie widać cen, a by te poznać, trzeba wejść w szczegóły wybranego połączenia. Gdzieś tam umknęło mi pytanie, czy chcę fakturę, ale może to idzie z globalnych ustawień konta w aplikacji, a być może nie ma obecnie i takiej opcji. Dla mnie istotne było też to, że podczas konfigurowania opcji związanych z podróżą zabrakło opcji, pozwalającej dodać psa, a tym samym dodatkowej opłaty za czworonoga.

Tak więc faktycznie, w końcu można bilety na PKP Intercity kupić w aplikacji JakDojadę, ale ja zostanę – przynajmniej na razie – przy serwisie (i aplikacji) Bilkom, gdzie nie tylko mam opcje związane z fakturą VAT, nie tylko mogę dodać psa, ale i mam integrację z serwisem mObywatel, co zawsze jest dodatkowym kanałem dostępu do zakupionych biletów.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk