Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)

Pod koniec 2019 napisałem o tym, że „gdzieś z początkiem 2020”  wtyczka ACF Pro (Advanced Custom Fields Pro) do WordPressa przechodzi na subskrypcyjny model sprzedaży. Co interesujące, autor wtyczki (Eliot Condon) podał tę informację z takim wyprzedzeniem, że właściwie każdy chętny miał czas, by nabyć wtyczkę w „starym modelu”, czyli z jednorazową opłatą. Tym samym pojawiły się spekulacje, jaki jest cel tego działania, bo zazwyczaj tego typu komunikaty pojawiają się już po zmianie cennika, by uniknąć sytuacji, do której tutaj twórca wtyczki w pewnym sensie wręcz zachęcał. W czerwcu 2021 chyba wszystko stało się jasne…

Zobacz również: Delicious Brain pyta bezterminowych użytkowników wtyczki ACF Pro dla WordPressa, czy nie chcieliby… przejść na subskrypcję

Wtyczkę przejęła firma Delicious Brain, która zapowiedziała nie tylko dalszy rozwój wtyczki, ale – co chyba najważniejsze – to, że będzie honorować bezterminowe licencje:

Prior to February 2020, the ACF Pro licenses included lifetime software updates. We are committed to honoring lifetime licenses forever. Lifetime license holders will get all ACF Pro software updates forever. They won’t be required to pay for version 6.0 or any other major or minor releases in the future. They signed up for updates for life, so we’ll continue to deliver on that promise forever.

A sam Eliot (twórca i były właściciel wtyczki ACF) najpewniej dzięki zwiększeniu bazy klientów (m.in. dzięki wspomnianej w pierwszym akapicie zapowiedzi wprowadzenia modelu subskrypcyjnego ;-)) troszkę więcej na tym przejęciu zarobił. I w sumie dobrze, bo w końcu przez te 10 lat robił naprawdę dobrą robotę… :-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)
Patryk
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)