Czas końca bezpłatnej usługi G Suite (zwanej starszą wersją G Suite lub G Suite Legacy) nieubłaganie się zbliża. I choć cały czas wielu ma nadzieję, że Google się ugnie, i da jakąś bezpłatną opcję na zachowanie poczty we własnej domenie w ramach jakiejś specjalnej, odchudzonej/ograniczonej wersji G Suite, to coraz więcej wskazuje na to, że tak się (jednak) nie stanie. Chcę się mylić, ale… Moim zdaniem pewnego rodzaju gwoździem to tych nadziei może być usługa Google Workspace Essentials Starter.

Jest to specjalny rodzaj konta Google Workspace, pozwalający  korzystać z okrojonej wersji konta Google za pomocą adresu e-mail w domenie z kilku popularnych usług Google: Dysk Google, Dokumenty Google, Arkusze Google, Prezentacje Google, Google Meet, Google Chat, Kalendarz Google, Formularze Google, Witryny Google, Google Keep.

Trochę zaskakujące, że na tej liście nie ma Google Play (sklep z aplikacjami dla Androida), Google Pay czy YouTube. Ale być może brak tych usług na liście jest tylko pewnego rodzaju przeoczeniem i będą one działać (nie sprawdzałem, bo nie migrowałem na tę usługę).

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk