eBook "Uspokój swoje finanse"

Wielka rejestracja numerów “na kartę” za nami, dzięki czemu można spojrzeć na temat na spokojnie – ale nie w kontekście prawa, lecz iluzji promocji, jaką przy tej okazji wygenerowali operatorzy…

Wirtualne bonusy za rejestracje numeru na kartę

Pomysł na ten wpis zrodził się jeszcze w zeszłym roku, ale postanowiłem cierpliwie poczekać do końca okresu obowiązkowej rejestracji (już działających numerów), bo z każdym kolejnym tygodniem operatorzy prześcigali się w coraz większych bonusach za rejestrację numeru – czasem wręcz ocierając się o granicę absurdu.

Bonus za obowiązkową rejestrację

Zacznę od tego, że bonusy za rejestrację numeru same z siebie są niezrozumiałe, przynajmniej pozornie – no bo po co dodatkowo motywować/wynagradzać użytkownika danego numeru, za czynność, którą i tak musi zrobić, oczywiście jeśli dalej chce korzystać z numeru?

I w końcówce powyższego pytania jest też odpowiedź – jeśli nadal chce korzystać z numeru, bo dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że cyferki przy liczbie abonentów/użytkowników danych sieci są dość wirtualne, i operatorzy robią wiele by w tym “rankingu” wypaść jak najlepiej, nawet jeśli wśród tych klientów liczne grono stanowią “numery szufladowe”, czyli takie, które leżą zapomniane w jakiejś szufladzie…

Można więc śmiało założyć, że ta “dodatkowa motywacja” miała na celu uaktywnienie jak największej liczby numerów, tak by przy następnym “wielkim liczeniu kart SIM” nie było siary (a będzie).

Według danych podawanych przez GUS ok 30% numerów z puli deklarowanej przez operatorów (ok 22 miliony) to martwe karty SIM, którymi nikt poza osobami odpowiedzialnymi za słupki na wykresach się nie przejmuje, a już na pewno ich “właściciele”. A to oznacza, że najbliższe słupki na wykresach będą uboższe o kila milionów (dyszka może pęknąć) kart SIM – a to nie mało, nie tylko na wykresach.

Oczywiście nie oznacza to, że operatorzy z tego powodu mniej zarobią, czy spadnie “dochód na/z abonenta” – te numery w większości i tak nie przynosiły żadnego dochodu, może niektóre generowały “piątaka na rok” by przedłużyć ważność konta, ale były na tyle mało istotne, że nie zostały zarejestrowane.

Bonus jakby wirtualny

Ale najciekawiej wygląda kwestia bonusów – określenia “wirtualne” używam nie tylko dla tego, że dotyczą one usług, a więc rzeczy niematerialnych, ale również dla tego, że… W każdym razie moim faworytem w tym temacie jest chyba operator Orange, który za rejestrację (obowiązkową) numeru na kartę oferował okrągłego tysiaka – oczywiście na 30 dni i na konto promocyjne:

Masz 30 dni na wykorzystanie bonusu 1000 zł środków promocyjnych na rozmowy i SMSy do wszystkich

Zresztą inni też sobie nie żałowali, np. Plus oferował 500 zł:

A chyba nie trzeba nikomu mówić, że (nie tylko) w tych sieciach za około 30 zł można na miesiąc aktywować pakiet, w którym nie tylko będą nielimitowane rozmowy, SMSy, ale i internet (choć ten zazwyczaj też pojawiał się jako uzupełnienie bonusowej oferty, oczywiście również na 30 dni).

To już chyba lepiej jak operator zrobił jakiś konkurs, może szansa na wygraną nie za duża, ale przynajmniej mniejsze poczucie, że ktoś nas robi w bambuko:

To jeszcze nie koniec bonusów

Oczywiście to nie koniec bonusów, bo wciąż jeszcze można reaktywować numery, a do tego do wielkiego liczenia jest jeszcze czas, by trochę podreperować wynik, i spróbować choć trochę odrobić straty…

Można też spodziewać się nasilenia metody podbierakowej, czyli podebrania aktywnych użytkowników konkurencji, zwłaszcza że są to już karty aktywowane, więc wszelkie martwe dusze zostały odfiltrowane.

Zaczął już Play, który za przejście do swojej sieci oferuje:

Teraz jest najlepszy czas na przeniesienie numeru do Play na Kartę

Przy okazji przedłużenia bonusów za rejestrację nasz dział prepaid przygotował też dla Was jeszcze dodatkowe atrakcje. Przenosząc numer z innej sieci do PLAY otrzymacie uwaga, uwaga:

  • 200 zł na rozmowy, SMSy i MMSy ważne 60 dni
  • 20 GB danych ważne 60 dni
  • rok ważności konta

Kod aktywacji zbliżony do tych za bonusy – *111*340*1#. Wklepujecie go na klawiaturze, wciskacie „zieloną słuchawkę” i przyznajemy Wam środki :) Proste? No i fajnie.

Re-aktywacja numeru

Na koniec dobra wiadomość dla zapominalskich, którzy sobie właśnie uświadomili, że mają jakiś numer, którego zapomnieli zarejestrować (nie tylko w szufladzie, ale trackerze GPS, centralce alarmowej, czy… sterowniku od bramy wjazdowej).

Wprawdzie taki numer w tej chwili nie działa normalnie, ale cały czas jeszcze można go zarejestrować – po szczegóły jak to zrobić odsyłam na strony poszczególnych operatorów, ale w większości przypadków są to te same metody/kanały co podczas niedawnej akcji rejestracyjnej (czasem nawet zadziała rejestracja SMSem).

W końcu wielkie liczenie się zbliża, i każdy milion (!) się liczy… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"