Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?

Wczoraj pojawiła się aktualizacja wtyczki Tutor LMS do wersji 1.8.1, i zważywszy na to, że raptem 2 dni wcześniej wyszła wersja 1.8.0, to spodziewałem się raczej jakichś poprawek do „dużej aktualizacji” (1.8.0), bo dość często przy takich okazjach pojawiają się problemy. Tym razem jak się okazało, wersja 1.8.1 przyniosła – przynajmniej wg mnie i koleżanki, z którą rozmawiałem na ten temat – istnotniejszą nowość, niż wcześniejsza „duża aktualizacja”.

Określony czas dostępu do kursu w Tutor LMS

Nie wiem jak tam w Themeum (twórcy wtyczki Tutor LMS) podchodzą do numeracji aktualizacji, ale zaskoczyło mnie, że możliwość ustawienia limitu dostępu do kursu pojawiła się nie wraz z wersją 1.8.0, a wraz z „małą aktualizacją”, która wyszła 2 dni później (1.8.1).

Do wersji 1.8.0 (włącznie z tą wersją) w Tutor LMS można było ustawić tylko limit studentów na kurs (przynajmniej bez korzystania z dodatkowych mechanizmów):

Od wersji 1.8.1 można dodatkowo ustawić, na ile dni użytkownik otrzymuje dostęp do kursu:

I gdybym był twórcą kursów, pewnie bym korzystał z wtyczki Tutor LMS, i pewnie jest to opcja, którą bym przynajmniej rozważał. Choćby po to, by motywować kursantów do pracy, a nie chomikowania kursów. Co zresztą sam w wielu przypadkach robię… ;-)

Tutor LMS 1.8.2+

Wraz z aktualizacją wtyczki Tutor LMS do wersji 1.8.2 w ustawianiach kursów (Tutor LMS -> Ustawienia -> Kursy) pojawiła się opcja odpowiedzialna za włączenie wygasania:

Tutor LMS v1.8.2 Changelog
New: Settings added to enable/disable course enrollment expiration feature

Dlatego by od tej wersji wtyczki Tutor LMS (1.8.2) móc korzystać z tej opcji w ustawieniach kursów, należy ją najpierw aktywować globalnie, w ustawieniach wtyczki Tutor LMS (Tutor LMS -> Ustawienia -> Kursy).

A jak już przy tym jesteśmy, to jeszcze dodam, że pomyłką wydaje mi się komunikowanie dostępu do kursu bez limitu czasu, np. w reklamach czy regulaminie sklepu. I to nawet wtedy, gdy faktycznie nie zamierzamy takiego dostępu limitować. Bo co jak co, ale różnie się w życiu – rónież tym biznesowym – może potoczyć.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Tworzysz platformę kursową i potrzebujesz pomocy?
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)