Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)

W połowie tygodnia, w ramach testów na Webisnider.pl pojawił się w menu link do pewnego sklepu połączonego z platformą kursową, nad którym obecnie pracuję. Link nie był specjalnie widoczny, ale to wystarczyło, by kilka osób sklep odwiedziło. Wśród nich była osoba, która zwróciła uwagę na ceny 2 testowych produktów. Z tym że nie chodziło o ich wysokość (albo niskość ;-)), a o różnicę w formacie, w jakim były prezentowane.

Usuwanie pustych groszy z cen w WooCommerce

Standardowo w WooCommerce (platforma eCommerce dla WordPressa) możemy w ustawieniach dotyczących wyglądu cen wybrać kilka najważniejszych elementów, takich jak waluta (np. złoty polski, czyli zł), pozycja znaku waluty (np. po prawej ze spacją), separator tysięcy (np. spacja), separator dziesiętny (np. przecinek) i liczbę znaków po przecinku (np. 2):

I teoretycznie tyle wystarczy. Jednak z punktu widzenia nie tylko estetyki, ale i – a może przede wszystkim – względów “marketingowych”, gdy sprzedajemy produkty w kwotach wyrażonych w pełnych złotówkach, to dwa zera na końcu (“zero groszy”) nie tylko są zbyteczne, ale mogą wręcz odstraszać, powodując optyczne złudzenie większej ceny (np. 8 vs 8,00).

Stąd może kusić, by w ustawianiach WooCommerce liczbę znaków po przecinku dla cen ustawić na zero:

I takie ustawienie nie tylko ma sens, ale często jest spotykane. Przynajmniej jeśli podmiot stojący za sklepem nie jest VATowcem, bo wtedy takie zaokrąglenia jak na grafice powyżej (29 zł zawiera 5 zł VAT) raczej nie przejdą.

Dlatego złotym środkiem wydaje się tak ustawić wyświetlanie cen, by tam, gdzie kwota jest równa, czyli bez groszy, wyświetlać ją bez gorszy (bez “,00”), a grosze wyświetlać tylko tam, gdzie faktycznie występują:

A co najlepsze odpowiedni filtr nawet znajduje się w WooCommerce. Wystarczy go tylko dodać np. do pliku functions.php:

add_filter( 'woocommerce_price_trim_zeros', '__return_true' );

I tylko może dziwić, że choć odpowiedni filtr jest, a sama opcja wydaje się nawet jak nie potrzebna, to na pewno przydatna, to w ustawieniach WooCommerce, tak by dał się zrobić to jednym kliknięciem, przy okazji innych ustawień dotyczących waluty, nie występuje.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)
Patryk
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)