Przy okazji spotkania z koleżanką pojawił się temat aplikacji na Androida, i tego, że nie da się słuchać muzyki na YouTube przy wyłączonym ekranie. I tak z jednej strony musiałem przyznać jej rację, bo faktycznie standardowa aplikacja, bez płatnej subskrypcji YouTube Red czy YouTube Premium tego nie umożliwia (ponoć ma się to jakoś niebawem zmienić, tyle tylko, że… nie będzie dotyczyć muzyki ;-P). Ale to nie znaczy, że się nie da. I to bez roota na telefonie…

Android i odtwarzanie filmów z YouTube w tle

Sposób najprostszy, z którego może skorzystać chyba każdy, to odpalić YouTube w przeglądarce mobilnej, ale koniecznie z zaznaczoną opcją „wersja na komputery” (Firefox), czy „wersja na komputer” (Chrome). To wystarczy – YouTube będzie działał w tle. Przynajmniej do momentu, aż system nie ubije przeglądarki, by zwolnić zasoby (choć z tego, co testowałem, to Firefox radzi sobie z tym całkiem dobrze).

Jeśli szukamy jakiegoś rozwiązania bardziej wyspecjalizowanego, to możemy sięgnąć po jakąś alternatywną aplikację do YouTube. Ja od jakiegoś już czasu korzystam z aplikacji YouTube Vanced, która działa również na telefonach bez roota. Właściwie jest to standardowa aplikacja YouTube, tylko trochę zmodyfikowana, z większą liczbą opcji:

Mamy tu całkiem sporo dodatkowych opcji, takich jak m.in. odtwarzanie w oknie (PIP), zaawansowane ustawienia dotyczące jakości odtwarzania, czy też tak popularny ostatnio ciemny motyw.

Ale aplikacji nie wywołałem, by o motywie pisać, a o możliwości odtwarzania materiałów w tle:

Oczywiście jest to aplikacja spoza oficjalnego sklepu Google Play, i jak to w takich przypadkach bywa, zawsze istnieje jakieś ryzyko, że na telefonie „w gratisie” zainstalujecie jakiegoś szkodnika. Aplikacja wydaje się bezpieczna, ale też i w Google Play co chwilę pojawiają się jakieś „lewe” aplikacja. W każdym razie decyzja należy do Was, ja – jak już napisałem – korzystam.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk