Z usługi Cloudflare korzystam w przypadku właściwie każdej strony, która znajduje się pod moją opieką (o ile jest to możliwe). Większość domen (Stron) którymi zarządzam w tej usłudze znajduje się na moim koncie, bo tak jest m.in. wygodniej – nie muszę się co chwilę przełączać (zwłaszcza że korzystam z 2FA). Ale mam kilku klientów, dla których – z różnych względów – utworzone są oddzielne konta. Do niedawna jeszcze oznaczało to, ze by coś tam zmienić musiałem się logować na dodatkowe konto. Na szczęście to się zmieniło…

Dodatkowi użytkownicy do konta Cloudflare

Od pewnego czasu w Cloudflare mamy możliwość dodawania użytkownik do naszego konta, dzięki czemu nie musimy już dzielić się loginem i hasłem w sytuacjach, gdy potrzebujemy do naszego konta – tymczasowo lub na stałe – dopuścić (oddelegować) dodatkową osobę:

Wystarczy tylko podać adres e-mail osoby, którą chcemy dodać do naszego konta (oczywiście można odwołać/anulować w każdej chwili)

Jeśli zaproszona do współzarządzania naszym kontem osoba ma już swoje konto Cloudflare, to pojawi jej się dodatkowa opcja w panelu, dzięki które będzie mogła przełączać się między różnymi kontami (grupami domen):

Domyślnie konta nazwane są tak jak główny adres e-mail przypisany do konta, ale można to zmienić, by zachować większą przejrzystość:

Wprowadzenie tego rozwiązania (współdzielenie konta) to niewątpliwie bardzo ruch, bo jest to opcja, której zapewne nie tylko mi dotychczas brakowało.

Do pełni szczęścia (w tym temacie ;-)) brakuje mi tylko lepsze zarządzanie uprawnieniami. Teraz można dodać kogoś do konta i tyle. Brakuje np. opcji przypisywania typu uprawnienia (odczyt lub modyfikacja), oraz – co chyba nawet ważniejsze – brakuje możliwości przypisania użytkownika tylko do wybranej domeny. Teraz jest to globalnie – wszystko albo nic…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk