W menedżerze haseł, z którego od dawna korzystam, czyli Bitwarden, pojawiła się opcja, z której pewnie większość użytkowników nie skorzysta, to zdecydowanie warto odnotować jej pojawienie się. Mowa o wprowadzeniu obsługi dla niestandardowych pół w formularzach m.in. logowania (Custom Fields). 

Bo choć w większości przypadków formularz (okno) logowania jest dość klasyczne, czyli nazwa użytkownika + hasło, czasem jeszcze do tego jednorazowy kod, to czasem zdarzają się „perełki”, gdzie podczas logowania trzeba uzupełnić jeszcze jakieś pole, i nie jest to ani CAPTCHA, ani jednorazowy kod (np. login + e-mail + hasło), albo mamy do czynienia z hasłem maskowanym.

I właśnie w tym momencie wkracza nowa funkcja Bitwardena, dzięki której możemy również i takie niestandardowe pole zapisać w menedżerze haseł w taki sposób, by ono było również automatycznie uzupełniane. Wystarczy jako nazwę niestandardowego pola wstawić ID elementu (znajdziemy je w źródle strony (HTML), ale można też pobrać za pomocą menu kontekstowego Bitwardena).

 

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk