eBook "Uspokój swoje finanse"

Mimo, że momentami ciężko nie przyznać choć trochę racji tym, którzy twierdzą, że to co się dzieje wokół Pokemon GO to być może przykład ostatecznego kresu naszej cywilizacji, to jest to też okazja na zysk – czy to bezpośredni, jak np. cena akcji Nintendo, sprzedaż gadżetów, czy masa tekstów na temat Pokemon GO, które w ostatnich dniach wręcz zalewają internet…

Sam miałem temat pominąć, bo nie czuje fenomenu Pokemon GO, a pisanie kolejnych nic niewnoszących tekstów tylko by nabijać statystyki odwiedzin wydaje mi się dość „płytkie”. Ale może łatwo mi tak pisać, bo nie utrzymuję się z Webinsider.pl, i nie muszę w napięciu przeglądać statystyk, które później raportuje reklamodawcom.

Ale jak to często bywa, tak i tym razem fenomen gry Pokemon GO postanowiły wykorzystać osoby o niekoniecznie czystych intencjach, i pojawiło się co najmniej kilka prób wyciągnięcia kasy od zafascynowanych grą graczy, w tym w ramach subskrypcji Premium SMS – a patrząc na „roztropność” wielu graczy mam wrażenie, że to mogą być prawdziwe żniwa…

Rozwiąż zagadkę i odbierz pakiet trenera Pokemonów

Różne fora, strony, czy media społecznościowe w ostatnich dniach zalała fala SPAMu dotycząca pakietu startowego Pokemon GO i/lub trenera Pokemonów:

Rozwiąż zagadkę i odbierz pakiet TRENERA POKEMONÓW

Pokemon GO opanowało świat. Już ponad 18 milionów osób każdego dnia poszukuje nowych pokemonów w swojej okolicy. Jeżeli jesteś jednym z nich zdobądź pakiet trenera, który pozwoli Ci zdobyć wyjątkowe pokemony. Wystarczy, że odgadniesz jaki pokemon jest na obrazku! Podejmujesz wyzwanie? Do wygrania: 200 Poke Balls, 25 Incense, 25 Lucky Eggs, 8 Lure Modules, Egg Incubator i 2 500 Poke Coins.

Lini w tych wiadomościach są różne, ale zazwyczaj są to linki wygenerowany w różnych serwisach służących do skracania linków, i prowadzą do strony, na której rzekomo za rozwiązanie zagadki możecie odebrać rzekomy pakiet trenera pokemonów, w skład którego rzekomo wchodzą następujące elementy:

  • 200x Poke Balls
  • 25x Lucky Eggs
  • 25x Incense
  • 1x Egg Incubator
  • 8x Lure Modules
  • 2500x Poke Coins

Wprawdzie nic mi to nie mówi, może poza jajkami i inkubatorem do nich, choć to raczej w innym kontekście, ale zapewne dla grających w Pokemon GO jest to łakomy kąsek, bo taki jest cel strony – nałapać chętnych, i… wcisnąć im subskrypcje Premium SMS.

Subskrypcja Premium SMS

Po wejściu zapoznamy się z rzekomą zawartością rzekomego pakietu trenera, i przeczytamy tekst, który ma nas zachęcić do wzięcia udziału w rzekomym konkursie:

pokemon-go_scam_pakiet-trener-pokemonow_strona-glowna01

Rozwiąż zagadkę i odbierz pakiet TRENERA POKEMONÓW

Pokemon GO opanowało świat. Już ponad 18 milionów osób każdego dnia poszukuje nowych pokemonów w swojej okolicy. Jeżeli jesteś jednym z nich zdobądź pakiet trenera, który pozwoli Ci zdobyć wyjątkowe pokemony. Wystarczy, że odgadniesz jaki pokemon jest na obrazku! Podejmujesz wyzwanie? Do wygrania: 200 Poke Balls, 25 Incense, 25 Lucky Eggs, 8 Lure Modules, Egg Incubator i 2 500

Ale ten tekst już znamy z SPAMu zalewającego internet.

Dalej jest dość standardowo – jakieś proste pytanie, i pewnie nie ma większego znaczenia jakiej udzielicie odpowiedzi, bo najważniejsze są następne elementy, czyli pytanie o numer telefonu, wybór operatora, po czym na Was numer przyjdzie SMS z kodem, który autoryzuje – jak tylko podacie go na stronie – włączenie na Waszym numerze płatnej subskrypcji Premium SMS:

pokemon-go_scam_pakiet-trener-pokemonow-premium-sms01

Oczywiście jest regulamin, jest też stosowna informacja na stronie głównej – ale tylko jeśli zjedziecie na sam dół strony, i dobrze wczytacie się w szary tekst na szarym tle, oczywiście o niewielkim – w porównaniu z resztą tekstów na stronie – rozmiarze:

pokemon-go_scam_pakiet-trener-pokemonow_strona-glowna_stopka-info01

Serwis INFO jest usługą subskrypcyjną, dzięki której użytkownik otrzymuję wiadomości zawierające przypomnienie o zbliżających się na najbliższe dni imieninach. Dzięki czemu już nigdy nie zapomni by złożyć życzenia swoim bliskim.. Serwis dostępny jest na telefony komórkowe bądź inne urządzenia, posiadające kartę SIM w sieci Orange, Plus, T-Mobile i Play. Koszt usługi to 4,92 zł brutto za każdy SMS otrzymany w ramach subskrypcji. W ramach usługi użytkownik otrzymuje maksymalnie 3 SMS/tydzień oraz dodatkowy SMS po aktywacji subskrypcji. Łączny koszt usługi w okresie miesiąca to: 63,96 zł brutto. Pobranie wybranych elementów multimedialnych może ponadto wiązać się z opłatami za transfer danych, zgodnie z cennikami operatora. Usługa jest aktywowana na czas nieokreślony, do czasu rezygnacji przez użytkownika. Aby dokonać rezygnacji należy wysłać SMS o treści STOP INFO na numer 60435 (koszt: 0 zł). Kontakt, również w sprawie reklamacji: [email protected]. Organizator będzie kontaktować się z Klientem na podany przez niego numer telefonu lub e-mail. Regulamin serwisu znajduje się tutaj

W tym momencie już wszystko powinno być dla każdego jasne, gdyż jest to chyba standardowa formułka dla wszystkich tego typu serwisów, które pod pozorem przeróżnych akcji starają się – w moim odczuciu – wcisnąć Wam subskrypcję Premium SMS.

W przypadku strony dla trenerów Pokemonów koszt każdego otrzymanego w ramach subskrypcji SMSa to 4,92 zł, i takich SMSów otrzymacie nawet 3 takie SMSy tygodniowo (14,76 zł tygodniowo, nawet 63,96 zł miesięcznie).

Jeśli ktoś z Was skorzystał z oferty, ale „po namyśle” chciałby zrezygnować, to zachęcam do jak najszybszego wysłania SMSa o treści STOP INFO na nr 60435.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"