Bez zbędnego męczenia klawiatury na wstęp – zapraszam na kolejny przegląd tygodnia, zwłaszcza że po – jak zawsze ostrej – selekcji materiałów nie zostało ich zbyt dużo… ;-)

Doładowanie bitcoinami w ofertach na kartę w T-Mobile

T-Mobile jak chyba pierwszy operator w kraju wprowadził możliwość doładowania konta za pomocą kryptowaluty bitcoin (BTC).

Usługa realizowana jest pośrednictwem serwisu InPay, i by doładować konto należy skorzystać ze specjalnie przygotowanej w tym celu strony.

inpay_t-mobile_bitcoin

W pełni anonimowy PrePaid

Akurat jestem po powtórce z serialu Wire (Prawo ulicy), i jakbym miał wcielić się w „bohaterów z drugiej strony prawa”, to nie bardzo widziałbym z tego pożytek – doładowanie BTC jest równie anonimowe co kartą zdrapką z kiosku ruchu (pomijając ew kamery w okolicy).

Choć jak ktoś akurat ma dochody w BTC, to może i przydatna sprawa, bo nie trzeba wcześniej „de-animizować” środków przelewem na konto czy wypłatą z bankomatu…

Tylko nie zapominajcie, że komórka ma też coś takiego jak numer IMEI ;-)

Superfish Inc. VisualDiscovery w laptopach Lenovo

Ostatnio przez internet przelała się fala informacji o programowaniu Superfish, które znajdą w swoich komputerach (a konkretne w systemie, gdy laptop był zakupiony z preinstalowanym systemem Windows) użytkownicy laptopów marki Lenovo – a przynajmniej tych skierowanych na rynek konsumencki, bo w jednym z moich laptopów, akurat Lenovo, tyle, że ThinkPad nie zauważyłem tego oprogramowania…

Oprogramowanie oprócz mieszania w przeglądarce (np. podmiana reklam) miesza również z certyfikatami, i to właśnie ten element jest potencjalnie największym problemem, gdyż dotyczy to połączeń szyfrowanych, np. z bankiem – które z założenia powinny być bezpieczne i prywatne.

Kasowanie Superfisha

Sam program można skasować za pomocą apletu „Programy i funkcje” w panelu sterowania – co nie powinno sprawić trudności nawet mniej doświadczonym użytkownikom.

Certyfikat Superfish Inc.

Ale jak wspomniałem powyżej – większym problemem może być certyfikat Superfish, który znajduje się w systemie. By go usunąć wystarczy skorzystać z polecenia „uruchom” (w menu start lub skrót klawiszowy Windows+R) i wpisać:

certmgr.msc

Dalej przechodzimy:

  • Zaufane główne urzędy certyfikacji > Certyfikaty

Na liście szukamy certyfikatu Superfish i go kasujemy…

Automatyczne kasowanie Superfisha

Obecnie można również cały proces zautomatyzować, w tym celu można skorzystać z aplikacji Windows Defender znajdującej się standardowo w systemie Windows 8 (najnowsza wersja powinna rozpoznawać Superfisha).

Można też skorzystać z opublikowanej przez Lenovo aplikacji pozwalającej pozbyć się szkodnika z systemu…

Pozostałe informacje

Sprzedano już ponad 5 milionów sztuk Raspberry Pi – gratulacje…

 

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk