Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?

Przed wami kolejna porcja dobrych promocji i gratisów do przygarnięcia. Tym razem oprócz gier będą również programy i przeróżne dobra cyfrowe, a na deser lektury do poczytania. Dosłownie lektury… ;-)

Szybki przegląd promocji i gratisów do przygarnięcia

Zaczynamy od 2 gier do zgarnięcia za darmo, bo w końcu weekend nadciąga, i dla niektórych to jedyny moment by „popykać”:

Company od Heroes 2

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie ma tej gry, to gorąco polecam – niby zwykła strategia, a jednak jakby niezwykła… Do zgarnięcia za darmo jeszcze przez trochę ponad dobę w serwisie Humble Bundle.

Assassin’s Creed Black Flag

Z kolei w serwisie Uplay (Ubisoft) jeszcze przez kilka dni czeka na Was gra Assassin’s Creed Black Flag, oczywiście za darmo, w ramach akcji „upominek”. Nie grałem, ale z tego co słyszałem, to jedna z lepszych części tej cieszącej się duża popularnością serii.


Humble Software Bundle: Vegas Pro Discover Creative Freedom

Wracamy do Humble Bundle, tylko tym razem nie po gratisa z ich sklepu, a po typowe Humble Bundle, z tym, że zamiast gier chciałbym zaciekawić Was pakietem oprogramowania od firmy Magix:

Jeszcze przez jakieś 12 dni możecie uzupełnić listę swojego oprogramowania o kilka programów do tworzenia muzyki, edycji grafiki (w tym obróbki zdjęć), edycji audio i wideo, tworzenia efektów specjalnych, i tworzenia stron internetowych.

Standardowo mamy tu 3 pakiety cenowe, gdzie pierwszy kosztuje przysłowiowego dolara (a co ;-)):

  • Soundpool: Stranger Synths
  • Music Maker 80s Edition
  • MAGIX Photo Manager Deluxe

Płacąc więcej niż aktualna średnia (obecnie jest to niecałe 20 $) dodatkowo otrzymacie:

  • Xara Photo & Graphic Designer
  • MAGIX Photostory Deluxe
  • Music Maker Hip Hop Beat Producer

Choć przyznam, że w tym przypadku pakiet „więcej niż średnia” jest o tyle nieopłacalny, że najdroższy pakiet kosztuje 20 $, czyli niecałego dolara więcej, a to w nim kryją się największe perełki tej oferty, stąd „średnia” taka wysoka, bo wszyscy właściwie sięgają właśnie po niego:

  • Xara Web Designer Premium
  • MAGIX Vintage Effects Suite
  • VEGAS Pro 14 Edit
  • MAGIX Video Sound Cleaning Lab

Licencja też ma znaczenie

Została kwestia licencji, czyli czy można z oprogramowania korzystać również w celach komercyjnych, czy tylko na własny, prywatny i niekomercyjny użytek. W „Terms and Conditions” na stronie Humble Bundle znajdziemy m.in. taki zapis/fragment:

(…) except as otherwise specifically set forth in a licensor’s end user license agreement, as otherwise agreed upon by a licensor in writing or as otherwise allowed under applicable law, distributing, transmitting, copying (other than re-installing software or files previously purchased by you through the Service on computers, mobile or tablet devices owned by you, or creating backup copies of such software or files for your own personal use) or otherwise exploiting the Products (defined below) in any manner other than for your own private, non-commercial, personal use.

Teoretycznie sprawa jasna – tylko na użytek własny, niekomercyjny. Ale z racji tego, że jest tu pewne miejsce dla „wyjątków” postanowiłem zapytać bezpośrednio ekipę z Humble Bundle:

To answer your question, that depends on each developer’s terms of use. If you have a specific program in mind, I recommend reaching out to the publisher directly to confirm that. Sorry for not being able to help more in this case.

A skoro po stronie samej oferty w HB nie ma żadnych dodatkowych ograniczeń, to chyba obowiązuje nas standardowa licencja na produkty firmy Maxix, gdzie znajduje się m.in. taki zapis:

5. Using the Software and Contents for commercial purposes

5.1 Software

In principle, the Software may be used for commercial purposes. The only exception to this is the product „Web Designer” (not „Web Designer Premium”), which may only be used for non-commercial purposes.

5.2 Contents

a) In principle, the Contents – with the exception of Live Sets – may only be used for non-commercial purposes. This also applies to music, video or photo data as well as the corresponding templates acquired through or by means of MAGIX Products.

b) The Contents included with the products „Web Designer Premium” and „Photo & Graphic Designer” may be used used for commercial purposes within the scope of a website or the creation/editing of one’s own photos and graphics. A transfer to third parties for commercial purposes (e.g. within the scope of contractual work) is not permitted.

c) Exploitation of Contents outside the scope of personally created work, i.e. separate from the work results achieved with the Software, is prohibited in all cases. In particular, the photos contained in the templates may not be extracted and used separately. This applies to both Commercial and non-commercial Uses.

I w tym momencie oferta stała się jeszcze bardziej interesująca… ;-)


„Kompleksowy pakiet do tworzenia stron” od TemplateMonster

W przypadku tego pakietu mam 2 małe problemy – musicie się spieszyć, bo zostało niecałe 5 godzin. Drugi jest taki, że trafiłem na niego trochę przypadkiem, bo tym razem Janusz z TemplateMonster nic mi o nim nie napisał (przynajmniej w tej sprawie ;-)).

W każdym bądź razie, za jedyne 69 $ możecie nabyć solidny pakiet przeróżnych dóbr cyfrowych, które powinny przydać się w pracy (nie tylko) nad storami internetowymi…


Creative Market i Free Goods of the Week

Skoro już przy dobrach cyfrowych jesteśmy, to warto wspomnieć (a stałym czytelnikom zapewne tylko przypomnieć ;-)) o cotygodniowej akcji Free Goods of the Week w serwisie Creative Market, dzięki której możecie regularnie powiększać swoją bibliotekę… cyfrowych różności.

W tym tygodniu czekają na Was świąteczne wzorki, dwa fonty, zdjęcie pochmurnego nabrzeża (;-)), jakieś geometryczne tła, 30-dniowy planer kontentu na Instagrama (już wiem co przy najbliższym „wyzwaniu” by może będzie oferować taka jedna „hakerka” ;-)).


Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie. Dostępne na komputerze, telefonie i tablecie

Przy współpracy Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji wystartował serwis Lektury.gov.pl, w którym znajdziemy spory zbiór lektur szkolnych. Zarówno w formie eBooków, jak i audiobooków.

Lepszy dostęp do lektur szkolnych, przyjazne funkcjonalności i możliwość wyboru formatów to najważniejsze idee naszego portalu. Odkrywaj książki i ich bohaterów w dowolnym miejscu i czasie oraz w sposób, jaki uznasz za najwygodniejszy. Czytaj lub słuchaj samotnie, kiedy masz chwilę tylko dla siebie lub celebruj lekturę w gronie najbliższych. A my obiecujemy, że dostępne tutaj zasoby będziemy systematycznie powiększać. Lektury.gov.pl to Twoja mobilna biblioteka szkolna! Miłej lektury

I choć to dopiero zdaje się być rozgrzewka, to lista partnerów daje nadzieje, że projekt będzie się rozwija dobrze:

Wprawdzie czytanie lektur – przynajmniej obowiązkowe, bo na ochotnika czasem wracam do niektórych pozycji – mam już za sobą, to cieszy powstanie takiego zbioru, zwłaszcza że z czytelnictwem czegoś innego niż „timeline na Facebooku” jest coraz gorzej.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Patryk
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?