Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Choć daleki jestem od zignorowania premiery WordPressa w wersji 5.3 (w końcu nawet tak jakby o tym napisałem… ;)), to mam wrażenie, że ciekawszym wydarzeniem, które miało miejsce właściwie w tym samym czasie, jest uruchomienie na platformie WordPress.com (nie, to nie jest to samo co WordPress na własnym hostingu) systemu pozwalającego wszystkim użytkownikom płatnych planów (!) zarabiać na pewnego rodzaju abonamencie za dostęp do treści.

Recurring Payments na platformie WordPress.com (i JetPack)

Jest to o tyle znaczące wydarzenie, że pozwala nawet autorom najmniejszych blogów zarabiać w miarę przewidywalne – abonament – pieniądze za dostęp do treści. Czy to wszystkich, czy tylko wybranych, czy też do dowolnej innej usługi, jak np. newsletter tylko dla zaangażowanych (co potwierdza płatność ;-)) czytelników.

Co być może istotne, to opcja ta nie jest skierowana tylko do użytkowników platformy WordPress.com, a jest dostępna również w przypadku WordPressów hostowanych na własnym serwerze. W tym celu należy skorzystać z wtyczki/usługi Jetpack (pisałem też swego czasu o tej usłudze). Warto jednak mieć na uwadze, że jest to na obecną chwilę rozwiązanie dedykowane tylko dla użytkowników płatnych planów i oczywiście wiąże się z prowizjami:

WordPress.com Plan Jetpack Plan Prowizja
WordPress.com eCommerce brak
WordPress.com Business  Jetpack Professional 2%
WordPress.com Premium  Jetpack Premium 4%
WordPress.com Personal  Jetpack Personal 8%

Partnerem jest usługa Stripe, co jeszcze niedawno byłoby sporym problemem w naszym kraju, ale od września tego roku (2019) usługa jest dostępna również w Polsce. Choć oczywiście raczej daleko jej z popularnością do tzw. szybkich płatności (pay-by-link), czy nawet PayPala.

Natomiast nie wydaje mi się, by to było akurat największym problemem, jeśli chodzi o popularność tego rozwiązania (nie tylko) w Polsce. Ale na pewno jest to fakt godny odnotowania, co niniejszym uczyniłem… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"