Tworzysz sklep internetowy i potrzebujesz pomocy?

Wczoraj miała miejsce premiera najnowszej odsłony WordPressa (5.3 Kirk) oraz WooCommerce (3.8). Zastanawiałem się, czy o tym pisać, ale uznałem, że raczej nie ma takiej potrzeby. Mamy nowy motyw domyślny (Twenty Twenty), wsparcie dla nadchodzącego PHP 7.4, a większość poprawek „dla cywili” sprowadza się do usprawnień w Guntenbergu, którego sam nie używam. Ale w WordPressie 5.3 pojawiła się też jedna opcja, która, choć moim zdaniem potrzebna, to – jak już widzę po reakcjach niektórych znajomych i klientów – może wywoływać lekkie zamieszanie/zdziwienie…

Weryfikacja adresu e-mail administratora w WordPressie 5.3

Chodzi mianowicie o okno, które pojawia się podczas logowania administratora do WordPressa, a które służy do weryfikacji poprawności adresu e-mail administratora (ciekawe, czy to nie są przymiarki do automatycznego zaktualizowania starszych WordPressów…):

W standardzie komunikat ten ma się pojawiać co 6 miesięcy. Ale – jak można przeczytać we wpisie na stronie Make WordPress – można ten okres zmienić za pomocą kodu (np. dodanego do pliku functions.php):

function webinsider_wp_admin_email_check_interval( $interval ) {
    return X * MONTH_IN_SECONDS;
}
add_filter( 'admin_email_check_interval', 'webinsider_wp_admin_email_check_interval' );

Gdzie w miejsce X wstawiamy liczbę miesięcy, co ile taka weryfikacja ma się pojawiać.

Można też całkowicie wyłączyć tego typu weryfikację:

add_filter( 'admin_email_check_interval', '__return_false' );

I szczerze powiedziawszy, jest to rozwiązanie, na które ja – jako świadomy użytkownik WordPressa – już się zdecydowałem na stronach, którymi się opiekuję… :-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Tworzysz sklep internetowy i potrzebujesz pomocy?