Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)

Wczoraj przedstawiłem kilka pluginów (wtyczek), które pozwalają zmienić WordPressa w sklep internetowy… Zalet jest sporo – choćby związanych z prostotą obsługi dla użytkownika (obsługującego sklep), która w przypadku wymienionych skryptów (w większości) nie jest dużo trudniejsza od obsługi „zwykłej strony” na tej platformie.

Dlatego moi klienci coraz częściej wybierają WordPressa również pod sklep internetowy, bo w przypadku stron firmowych dawno już nawet przestałem proponować coś innego (oczywiście poza specyficznymi projektami!).

Oczywiście jest kilak miejsc, gdzie jeszcze nie wszystko jest – zwłaszcza prosto „z pudełka” – tak rozbudowane jak w dedykowanych platformach sklepowych… Ale od czego mamy wtyczki i/lub poradniki… ;-)

Wyszukiwanie produktów w WooCommerce za pomocą dowolnej wyszukiwarki

Produkty w WooCommerce to specyficzne posty – również wyniki wyszukiwania produktów powinny wyświetlać się w inny sposób niż gdy szukamy postów artykułów.

Oczywiście WooCommerce ma przygotowaną, dedykowaną do wyszukiwania produktów wyszukiwarkę – ale często w naszej skórce mamy już wbudowaną wyszukiwarkę, często lepiej komponującą się z resztą strony… I dobrze byłoby móc również z niej korzystać.

WooCommerce 4
Wprawdzie artykuł ma już kilka lat, to wtyczka została przetestowana z WooCommerce 4.0 i WordPress 5.4 (działa prawidłowo).

Standardowo – po wpisaniu np. nazwy producenta w „domyślnej wyszukiwarce” (nie WooCommerce) otrzymamy wyniki zbliżone do tego, co serwuje domyślnie WordPress przy wyszukiwaniu np. postów na blogu:

pryc-woocommerce-product-search-in-any-search_before01

PRyC WooCommerce: Product search in any search

Ale wystarczy zainstalować małą wtyczkę (plugin), by wynik takiego wyszukiwania prezentował się tak, jak powinien, czyli tak jak przystało na listę produktów:

pryc-woocommerce-product-search-in-any-search_after01

Wtyczkę znajdziecie w oficjalnym repozytorium wtyczek WordPressa – zapraszam do testowania…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)
Patryk
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)