Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Kilka dni temu pisałem o tym, że w ramach „rozgrzewania newslettera” wystartowaliśmy z nową serią wiadomości, w której będą się pojawiały w dość mocno skondensowanej formule informacje na tematy, które wprawdzie uznaliśmy za ważne, ale z różnych przyczyn nie powstaną z nich artykuły (np. niewielka objętość informacji, a lanie wody „pod wyszukiwarki” to nie nasza bajka). W komentarzach dostałem pytanie, czy tego typu informacje będą pojawiać się również na stronie, jako „zbiorczy artykuł”. Odpowiedziałem, że nie, raczej nie będą i tak jest/będzie. Z małymi wyjątkami od czasu do czasu. I taki wyjątek będzie też dziś.

Nienapisane 2019.11.27

Raz na jakiś czas od zasady, że cykl „nienapisane” trafia tylko do naszego Newslettera, będę robił wyjątki, choćby po to, by pokazać jak taka wiadomość (w przybliżeniu) wygląda. Oczywiście takie wyjątki będą robione sporadycznie, i na pewno nieregularnie.

Nienapisane 2019.11.27:

Flan Scan, czyli skaner podatności od Cloudflare

Firma Cloudflare (ogólnie polecam) przedstawiła bezpłatne (open source) narzędzie Flan Scan, które służy do wyszukiwania podatności, a które jest pewnego rodzaju „nadbudową” dla narzędzia Nmap.

Więcej informacji: https://blog.cloudflare.com/introducing-flan-scan/

Ukazał się Google Site Kit dla WordPressa w wersji finalnej

O wtyczce Google Site Kit do WordPressa (wtyczka integruje popularne narzędzia Google, takie jak np. Analytics, Ads, PageSpeed Insights i Search Console z kokpitem naszego WordPressa) pisałem w czerwcu tego roku, i wszystkich zainteresowanym bardziej szczegółowymi informacjami zapraszam właśnie do tego artykułu. Zwłaszcza że finalna wersja różni się chyba mniej niż nieznacznie od wersji testowej.

Więcej informacji: https://sitekit.withgoogle.com/news/site-kit-is-now-available-for-all-wordpress-sites/

Kali Linux 2019.4 z trybem Undercover

Ukazała się nowa wersja Kali Linux (specjalna dystrybucja Linuxa dla testów bezpieczeństwa). Wśród nowości na wyróżnienie zasługuje na pewno tryb Undercover, który upodabnia wizualnie system do Widnowsa 10. Tak, byśmy nie budzili podejrzeń, czymś dziwnym na naszym komputerze. Oczywiście to nie jedyne zmiany, ale zainteresowanych tematem zapraszam na oficjalną stronę dystrybucji.

Więcej informacji: https://www.kali.org/news/kali-linux-2019-4-release/

TIDAL na 120 dni za 0,99 zł

Jeśli ktoś lubi słuchać muzyki, zwłaszcza na telefonie, być może zainteresuje się promocją, a ramach której, można aktywować usługę TIDAL na 120 dni za niecałą złotówkę. Po tym okresie koszt usługi to 19,99 zł miesięcznie, więc jeśli ktoś chce skorzystać z usługi tylko w ramach promocji, to warto sobie ustawić odpowiednie przypomnienie, by w odpowiednim momencie wyłączyć subskrypcje.

Więcej informacji: https://offer.tidal.com/campaigns/5dc98ca6e58e8000108fe9ce/products

Steam Controller za 22 zł

Na koniec informacja o promocji na Steam Controller (22 zł + dostawa), ale niestety, w międzyczasie towar został wyprzedany. Choć jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem tego kontrolera, to warto monitorować, czy zapasy nie zostaną uzupełnione. Zwłaszcza że promocja miała trwać do 3 grudnia…

Więcej informacji: https://store.steampowered.com/app/353370/Steam_Controller/

Jeśli chciałbyś też otrzymywać od czasu do czasu tego typu wiadomości, to zapraszam do naszego Newslettera…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Patryk
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?