Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?

Raczej nie należę do tych, co w nowy rok wchodzą z pokaźną listą rzeczy, które zamierzają zmienić, bo z doświadczenia – nie tylko zresztą swojego – wiem, że zazwyczaj to się nie sprawdza… Co nie oznacza, że zmian nie planuje, nawet tych „na dany rok” – wręcz przeciwnie. I tak w każdym roku staram się z kilku rozwiązań „zewnętrznych” albo zrezygnować, albo przenieść je na swój serwer.

Awesome-Selfhosted

Często w takiej migracji najtrudniejsza nie jest sama instalacja oprogramowania (często jest to „zwykła” strona internetowa), czy nawet sama migracja danych – choć czasem bywa trudna lub żmudna, to jednak w takiej czy innej formie jest możliwa. Często najtrudniejsze etap, to… znalezienie odpowiedniego oprogramowania. Niby jest pełno, a jednak czasem trudno trafić na coś sensownego.

W tych moich poszukiwaniach chętnie zaglądam na GitHub. Ale nie – co mogłoby się wydawać oczywiste – do repozytorium konkretnego oprogramowanie by je pobrać i zainstalować. Przynajmniej nie zawsze i nie od razu. Zaglądam na listę Awesome-Selfhosted, na której znajdują się setki (pro)pozycji bezpłatnego oprogramowania do zainstalowania na serwerze, dla wygody pogrupowanego tematycznie (jest praktycznie każda kategoria, jaka może przyjść do głowy). Rewelacja.

Gdy dziś rano pomyślałem, że z jakichś względów o Awesome-Selfhosted jeszcze na Webinsider.pl nie pisałem, i trzeba by to jak najszybciej nadrobić, to fajnie byłoby dodać np. zrzut ekranu (w poziomie, bo to naprawdę długa strona/lista ;-)) by wizualnie uzmysłowić z jak długą listą mamy do czynienia. Niestety, z kilku testowanych rozwiązań do tego rodzaju zrzutów żadne sobie nie poradziło bezbłędnie. I chyba to będzie najlepszą ilustracją dla tej listy. Naprawdę polecam.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)