Od kiedy przeszedłem z SMSów na autoryzację w aplikacji mObywatel logowania do Profilu Zaufanego trochę już minęło, ale nikt nie powiedział, że proces wydawniczy zawsze będzie szybki… ;-) W każdym razie zrobione wtedy zrzuty ekranu właśnie poleciały do kosza, bo zamiast klasycznego artykułu będzie krótka notatka, czyli newslog.

Tak więc można zmienić SMSy na autoryzację logowania do Profilu Zaufanego w aplikacji mObywatel. By to zrobić, po zalogowaniu wystarczy wejść w szczegóły profilu i tam dokonać zmiany metody autoryzacji:

W pierwszej kolejności musimy zalogować się do profilu zaufanego na stronie pz.gov.pl.

Po zalogowaniu, rozwijamy menu ukryte pod naszym imieniem i nazwiskiem w prawym górnym rogu, wybieramy zakładkę „Profil zaufany” i później „Szczegóły profilu”.

Następnie klikamy opcję „Zmień metodę autoryzacji” i w kolejnym oknie potwierdzamy zmianę na powiadomienia PUSH. Wówczas w aplikacji mObywatel wyskoczy nam powiadomienie z prośbą o potwierdzenie tej zmiany i gotowe!

Czy warto? Nie wiem, bo działa to podobnie słabo jak SMSy, czyli tak jak czasem SMSy nie przychodziły, tak teraz na powiadomienia w aplikacji mObywatel muszę czekać, czekać… czekać… Ale jest na pewno nowocześniej… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk