Wygląda na to, że tym razem przegląd tygodnia ukaże się o czasie – i to nawet mimo tego, że tematów które uznałem za warte poruszenia jest całkiem sporo… Tak więc nie pozostało mi chyba nic innego, jak tylko zaprosić Was do lektury…

Google Earth Pro teraz za darmo (bezpłatnie)

Wprawdzie sama usługa Google Earth jest dostępna bezpłatnie, to jej „bogatsza” wersja (Google Earth Pro) jeszcze do niedawna kosztowała prawie 400$, choć patrząc na niektóre „dodatkowe możliwości” nie wątpię, że miała swoje grono klientów:

https://www.youtube.com/watch?v=SGTRTHr-BDw

Teraz każdy z Was może korzystać Google Earth Pro bezpłatnie, wystarczy pobrać najnowszą wersję aplikacji z tej strony. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji zostaniecie poproszeni o podanie danych związanych z licencja – wystarczy, że wpiszecie swój adres e-mail, a jako kod licencji podacie:

GEPFREE

google-earth-pro01

W lutym warszawskie taksówki połowę taniej… z mytaxi

W aplikacji mytaxi pojawiła się nowa opcja – możliwość płatności za zamówiony kurs taksówką bezpośrednio z poziomu aplikacji (iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry), i z tej okazji przez cały luty za taksówkę w Warszawie możecie zapłacić połowę taniej:

Nasza akcja potrwa od 1 do 28 lutego i pozwala na wykonanie nieograniczonej liczby promocyjnych przejazdów. Zniżka 50% zostanie naliczona automatycznie wszystkim, którzy płacą za kurs przez aplikację kartą Visa, MasterCard lub poprzez konto PayPal. Nie boimy się podjąć ryzyka, chcemy aby wszyscy w Warszawie skorzystali z naszych usług.

Więcej informacji na stronie mytaxi…

Wybór kamery w YouTube

W serwisie YouTube pojawił się testowy film (na razie jest chyba tylko jeden – koncert Madilyn Bailey) w którym samodzielnie – podczas oglądania – możecie wybrać z której kamery chcecie obserwować wydarzenia. Wybór kamery odbywa się relatywnie płynnie (choć zdarzają się małe problemy, ale w końcu to wersja testowa) za pomocą ikon znajdujących się po prawej stronie wideo.

Jest też formularz, za pomocą którego możecie zgłosić swoją chęć (swój kanał) udziału w testach…

Program Google dla Organizacji Non-profit

W tym tygodniu wystartował w Polsce Program Google dla Organizacji Non-profit, dzięki któremu organizacje pożytku publicznego mogą korzystać bezpłatnie z wielu standardowo płatnych usług oferowanych przez firmę Google:

  • Google Ad Grants, umożliwiająca organizacjom non-profit prowadzenie bezpłatnych kampanii reklamowych. Wspieramy organizacje, dając im do dyspozycji 10 000 USD miesięcznie na reklamy w systemie AdWords, dzięki czemu mogą one promować różnego rodzaju akcje charytatywne i inicjatywy na stronach wyszukiwarki Google.
  • Google Apps dla Organizacji Non-profit: Gmail, Kalendarz i Dysk, czyli darmowa wersja pakietu Google Apps dla firm, które ułatwią pracę organizacji.
  • Program YouTube dla Organizacji Non-profit, dający możliwość budowania marki i komunikacji z odbiorcami poprzez kanały na YouTube.

O samym programie przeczytacie więcej na tej stronie, a pod tym adresem znajdziecie listę warunków, które należy spełnić by moc skorzystać z oferty…

Nowy (stary) Stan Darmowy w Play

W Play pojawił się (w niektórych przypadkach ponownie) Stan Darmowy, czyli bezpłatne rozmowy i SMSy w ramach sieci Play (i wirtualnych operatorów korzystających z infrastruktury Play).

Od teraz usługa dostępna jest bezpłatnie zarówno dla użytkowników ofert na kartę, MIX, jak i na abonament:

Usługę włączycie kodem:

*188#

W ofertach na kartę musicie się zdecydować, czy chcecie korzystać z rocznej ważności konta, czy ze Stanu Darmowego – co nie powinno raczej dziwić, w końcu operator też musi (regularnie) zarabiać… ;-)

#BezLimitu w Virgin Mobile

W ofercie Virgin Mobile pojawił się nowy pakiet typu „no limit”, choć z pewnymi limitami – ale to też standard w tego typu ofertach:

W ramach pakietu #BezLimitu (29 zł miesięcznie) otrzymacie nielimitowane rozmowy i SMSy do wszystkich krajowych sieci, oraz 2 GB internetu, z lejkiem…

DropBox i bezpośrednie otwieranie plików na komputerze

W usłudze DropBox – a konkretnie w ramach menedżera plików w przeglądarce internetowej – podczas podglądu niektórych typów plików (np. dokumenty) pojawiły się dodatkowe opcje, pozwalające na szybkie udostępnienie otwartego dokumentu, oraz otworzenie go w lokalnym – zainstalowanym na naszym komputerze – programie.

Wyślij pączka do Afryki

Już po raz trzeci (?) Bracia Kapucyni organizują akcję „wyślij pączka do Afryki” – jak chyba łatwo się zorientować, ma to związek z nadchodzącym „tłustym czwartkiem”:

W Tłusty Czwartek – pączkujemy! Dołącz i Ty!

Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej.  Rezultat: mniejszy brzuszek po Tłustym Czwartku, większe serce – i pomoc dla tych, którzy jej potrzebują.

wyslij-paczka-do-afryki_infografika

Gorąco zachęcam do wsparcia akcji :-)

Pozostałe informacje

I to właściwie tyle… ;-)

 

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk