Wygląda na to, że tym razem przegląd tygodnia ukaże się o czasie – i to nawet mimo tego, że tematów które uznałem za warte poruszenia jest całkiem sporo… Tak więc nie pozostało mi chyba nic innego, jak tylko zaprosić Was do lektury…

Spis treści w artykule

Google Earth Pro teraz za darmo (bezpłatnie)

Wprawdzie sama usługa Google Earth jest dostępna bezpłatnie, to jej „bogatsza” wersja (Google Earth Pro) jeszcze do niedawna kosztowała prawie 400$, choć patrząc na niektóre „dodatkowe możliwości” nie wątpię, że miała swoje grono klientów:

Teraz każdy z Was może korzystać Google Earth Pro bezpłatnie, wystarczy pobrać najnowszą wersję aplikacji z tej strony. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji zostaniecie poproszeni o podanie danych związanych z licencja – wystarczy, że wpiszecie swój adres e-mail, a jako kod licencji podacie:

GEPFREE

google-earth-pro01

W lutym warszawskie taksówki połowę taniej… z mytaxi

W aplikacji mytaxi pojawiła się nowa opcja – możliwość płatności za zamówiony kurs taksówką bezpośrednio z poziomu aplikacji (iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry), i z tej okazji przez cały luty za taksówkę w Warszawie możecie zapłacić połowę taniej:

Nasza akcja potrwa od 1 do 28 lutego i pozwala na wykonanie nieograniczonej liczby promocyjnych przejazdów. Zniżka 50% zostanie naliczona automatycznie wszystkim, którzy płacą za kurs przez aplikację kartą Visa, MasterCard lub poprzez konto PayPal. Nie boimy się podjąć ryzyka, chcemy aby wszyscy w Warszawie skorzystali z naszych usług.

Więcej informacji na stronie mytaxi…

Wybór kamery w YouTube

W serwisie YouTube pojawił się testowy film (na razie jest chyba tylko jeden – koncert Madilyn Bailey) w którym samodzielnie – podczas oglądania – możecie wybrać z której kamery chcecie obserwować wydarzenia. Wybór kamery odbywa się relatywnie płynnie (choć zdarzają się małe problemy, ale w końcu to wersja testowa) za pomocą ikon znajdujących się po prawej stronie wideo.

Jest też formularz, za pomocą którego możecie zgłosić swoją chęć (swój kanał) udziału w testach…

Program Google dla Organizacji Non-profit

W tym tygodniu wystartował w Polsce Program Google dla Organizacji Non-profit, dzięki któremu organizacje pożytku publicznego mogą korzystać bezpłatnie z wielu standardowo płatnych usług oferowanych przez firmę Google:

  • Google Ad Grants, umożliwiająca organizacjom non-profit prowadzenie bezpłatnych kampanii reklamowych. Wspieramy organizacje, dając im do dyspozycji 10 000 USD miesięcznie na reklamy w systemie AdWords, dzięki czemu mogą one promować różnego rodzaju akcje charytatywne i inicjatywy na stronach wyszukiwarki Google.
  • Google Apps dla Organizacji Non-profit: Gmail, Kalendarz i Dysk, czyli darmowa wersja pakietu Google Apps dla firm, które ułatwią pracę organizacji.
  • Program YouTube dla Organizacji Non-profit, dający możliwość budowania marki i komunikacji z odbiorcami poprzez kanały na YouTube.

O samym programie przeczytacie więcej na tej stronie, a pod tym adresem znajdziecie listę warunków, które należy spełnić by moc skorzystać z oferty…

Nowy (stary) Stan Darmowy w Play

W Play pojawił się (w niektórych przypadkach ponownie) Stan Darmowy, czyli bezpłatne rozmowy i SMSy w ramach sieci Play (i wirtualnych operatorów korzystających z infrastruktury Play).

Od teraz usługa dostępna jest bezpłatnie zarówno dla użytkowników ofert na kartę, MIX, jak i na abonament:

Usługę włączycie kodem:

*188#

W ofertach na kartę musicie się zdecydować, czy chcecie korzystać z rocznej ważności konta, czy ze Stanu Darmowego – co nie powinno raczej dziwić, w końcu operator też musi (regularnie) zarabiać… ;-)

#BezLimitu w Virgin Mobile

W ofercie Virgin Mobile pojawił się nowy pakiet typu „no limit”, choć z pewnymi limitami – ale to też standard w tego typu ofertach:

W ramach pakietu #BezLimitu (29 zł miesięcznie) otrzymacie nielimitowane rozmowy i SMSy do wszystkich krajowych sieci, oraz 2 GB internetu, z lejkiem…

DropBox i bezpośrednie otwieranie plików na komputerze

W usłudze DropBox – a konkretnie w ramach menedżera plików w przeglądarce internetowej – podczas podglądu niektórych typów plików (np. dokumenty) pojawiły się dodatkowe opcje, pozwalające na szybkie udostępnienie otwartego dokumentu, oraz otworzenie go w lokalnym – zainstalowanym na naszym komputerze – programie.

Wyślij pączka do Afryki

Już po raz trzeci (?) Bracia Kapucyni organizują akcję „wyślij pączka do Afryki” – jak chyba łatwo się zorientować, ma to związek z nadchodzącym „tłustym czwartkiem”:

W Tłusty Czwartek – pączkujemy! Dołącz i Ty!

Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej.  Rezultat: mniejszy brzuszek po Tłustym Czwartku, większe serce – i pomoc dla tych, którzy jej potrzebują.

wyslij-paczka-do-afryki_infografika

Gorąco zachęcam do wsparcia akcji :-)

Pozostałe informacje

I to właściwie tyle… ;-)

 

(!) Zgłoś błąd na stronie
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Skontaktuj się z nami!