Tworzysz platformę kursową i potrzebujesz pomocy?

Z racji tego, że zdarza mi się pisać o Vimeo, to czasem trafiają do mnie zapytania w sprawie Vimeo. Z racji tego, że zdarza mi się pisać o wtyczce Tutor LMS do WordPressa, to czasem trafiają do mnie zapytania w sprawie wtyczki Tutor LMS. A skoro wpływają takie i takie, to czasem zdarza się, że pytanie dotyczy współpracy Vimeo z Tutor LMS. I ogólnie jest to całkiem dobre połączenie, ale trzeba pamiętać, by dobrze ustawić zabezpieczenia filmu w Vimeo.

Prawidłowe ustawienia płatnych materiałów wideo (filmów) w Vimeo

I tak kilka dni temu trafiło do mnie zapytanie właśnie w sprawie wtyczki Tutor LMS i Vimeo, bo filmy osadzone tak jak powinny, zabezpieczone (niby) tak jak powinny, nie chciały się wyświetlać jako wideo w lekcji, choć już osadzone w dodatkowej treści lekcji działały i tak autor pytania sobie właśnie z tym radził, ale m.in. ze względów “estetycznych” postanowił poszukać rozwiązania tego problemu. I tak pytanie trafiło do mnie…

Było to o tyle łatwe zlecenie, że już nie raz z takim problemem się spotykałem. Kwestia odpowiednich ustawień, oraz linku, który z tych ustawień wynika.

Pożądany link do filmu w Vimeo, który również bez problemowo działa w Tutor LMS to np.:

https://vimeo.com/699021900

Link problematyczny, to np.:

https://vimeo.com/699021900/123abc45ef

A różnica banalna, bo sprowadza się do jednej opcji w ustawieniach prywatności wideo w Vimeo:

Choć prawidłową opcją może się wydawać “unlisted”, to należy wybrać “hide from Vimeo”, do tego od razu w sekcji “embed” wybrać tak jak na zrzucie ekranu powyżej, czyli możliwość umieszczania wideo tylko na wybranych domenach (specific domains) i poniżej należy podać domenę lub domeny, czyli np. adres strony.

Tak zabezpieczony film nie będzie działał przy próbie bezpośredniego dostępu, a będzie go można odtwarzać jedynie z poziomu strony, np. w ramach lekcji w Tutor LMS. Przynajmniej w standardzie… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)