Kilka dni temu, przeglądając zakamarki sklepu Google Play… Raz na jakiś czas sprawdzam jakie nowe aplikacje od Google pojawiły się w sklepie, bo czasem można trafić na perełki, takie jak tym razem. Niby prosta aplikacja do zabawy na chwilę, na dłuższą metę pozornie nieprzydatna, a jednak z potencjałem…

Storyboard, czyli komiks z wideo

Storyboard to aplikacja udostępniona kilka dni temu w ramach projektu „Research at Google”, gdzie obecnie znajdziemy jeszcze 2 inne aplikacje, ale akurat one niespecjalnie zrobiły na mnie wrażenie – po prostu nie jestem ich odbiorcą. Co innego właśnie Storyboard – niby prosta zabawa, kręcimy krótki filmik przedstawiający jakąś scenkę, a aplikacja zmienia ją na kolaż zdjęć w komiksowym stylu:

Niby banał, by błysnąć „u cioci na imieninach”, czyli zabawa na chwile, ale… Z ciekawości przedstawiłem ją kilku „mniej zaawansowanych technicznie” koleżankom zajmujących się m.in. marketingiem w mediach społecznościowych i… powiedzmy, że spodobało się. Oczywiście nie jest to coś, co sprawi, że można wyrzucić np. Photoshopa do kosza, ale przy dobrym pomyśle (krótkie wideo), odrobinie szczęścia (przyda się, bo scenki z filmu są generowane automatycznie, choć można je generować właściwie w nieskończoność) można w prosty sposób stworzyć z tego coś ciekawego. I to bez (większych) umiejętności technicznych… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej