Zdarza mi się – choćby w celach „naukowo-badawczych” – czasem pobierać materiały z serwisów, które takie pobieranie starają się jak nie uniemożliwić, to przynajmniej utrudnić. Czasem trzeba się nieźle nagimnastykować, czasem wystarczy skorzystać z jakiejś sztuczki. Celowo zazwyczaj nie korzystam z wyspecjalizowanych programów, a szukam „alternatywnych sposobów”, bo jak już wspomniałem – cel to nie zawsze pobranie materiału samo w sobie, a często nauka przez doświadczenie. Linki do kilku artykułów na ten temat wstawię gdzieś w treści tego artykułu, a teraz bierzemy na tapet serwis Vider.info, o który zapytała dziś koleżanka…

Pobieranie filmów z serwisu Vider.info

Zaczęło się od ogólnej pogadanki o serwisach VOD, których przybywa, a pomimo to ciągle trafiają się pozycje, których albo nie można w ogóle obejrzeć, albo dostępne są tylko niektóre sezony. I tak dodaliśmy do serialu Chicago P.D., który, choć jest dostępny na kilku działających na naszym ryku platformach VOD, to ciężko obejrzeć go w całości, i to nie tylko, jeśli chodzi o najnowsze odcinki (np. 9. i 10. sezon). Dlatego, choć co miesiąc z portfela znikają złotówki na kolejne platformy VOD, to od czasu do czasu nie ma wyjścia i trzeba zerknąć w kierunku „alternatywnego obiegu”.

I tak moja uwaga została skierowana w kierunku serwisu Vider.info, gdzie znajdziemy m.in. najnowsze odcinki serialu Chicago P.D., do obejrzenia bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Problem jednak w tym, że podobnie jak ja, koleżanka nie lubi oglądać filmów i seriali innych niż „coś tam w tle” (np. YouTube) siedząc przed komputerem. W końcu jednak wygodna kanapa i duży ekran, to… wygodna kanapa i duży ekran. Tak więc postanowiłem sprawdzić, czy z serwisu Vider.info, da się w prosty sposób pobrać materiały, bez korzystania z dziwnych programów, które same w sobie mogą być ryzykowne.

Kilka eksperymentów z narzędziami dla deweloperów w przeglądarce internetowej (można je uruchomić np. za pomocą klawisza F12), z podglądem co i jak się generuje i udało się. Wystarczy skorzystać z narzędzi dla deweloperów w przeglądarce, przełączyć się na widok mobilny, oraz ustawić UA (user agent) na coś mobilnego, np.:

Mozilla/5.0 (Linux; Android 13) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/110.0.5481.153 Mobile Safari/537.36

W takiej konfiguracji, po załadowaniu strony działa standardowe menu pod prawym przyciskiem myszy, gdzie znajdziemy m.in. pozycję „zapisz wideo jako…”:

A skoro działa zapisywanie, gdy przeglądarkę na komputerze przestawimy w tryb mobilny, to nie ma powodu, by nie działało, gdy po prostu otworzymy film w przeglądarce np. na telefonie… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk