Kilka dni temu pisałem o Vimeo Record, czyli rozwiązaniu pozwalającym nagrywać ekran i/lub obraz z kamery, wraz z automatyczną publikacją takiego nagrania w serwisie Vimeo. Dziś kolejna nowość „z ostatnich dni”, również dotycząca Vimeo, również dotycząca automatyzacji, i również dotycząca publikowania, z tym że w mediach społecznościowych…

Publish to social w Vimeo

Załóżmy, że mamy film wgrany do Vimeo, i to nawet niekoniecznie za pośrednictwem opcji Vimeo Record. Załóżmy, że chcemy taki film udostępnić na naszych profilach w mediach społecznościowych. Bierzemy link do filmu, dodajemy jakieś informacje, logujemy się na konto w danym serwisie społecznościowym i publikujemy informację.

Tak przynajmniej wyglądać by to mogło standardowo, również w przypadku filmów na Vimeo. Ale od kilku dni z naszym kontem na Vimeo możemy połączyć konta w różnych serwisach społecznościowych, w tym – uwaga – również YouTube:

Na liście wspieranych serwisów, oprócz wspomnianego YouTube znajdziemy Facebooka, Twittera, LinkedIn, Tumblr, Pinterest oraz Shopify i Dropboxa. I choć potencjalnie najbardziej wyróżnia się tu Shopify, to mnie akurat najbardziej zaskoczyła obecność YouTube, czyli w pewnym sensie konkurenta Vimeo, choć oczywiście dużo bardziej „społecznościowego”.

Przy każdym naszym filmie znajdziemy opcję „publisch to social”, dzięki której pojawi się kreator publikacji filmu na naszych kontach w wybranych mediach społecznościowych:

Gdy mamy sparowane z naszym kontem Vimeo konta w obsługiwanych mediach społecznościowych, na powyższym ekranie będziemy mogli wybrać nie tylko automatyczną publikację na koncie w danym serwisie, ale również ustawić podstawowe parametry udostępniane przez dany serwis (np. tytuł, opis, playlista):

I choć sam z tej opcji raczej nie będę korzystał, bo raczej nie za dużo publikuję w mediach społecznościowych, to na pewno są osoby, dla których będzie to znaczne usprawnienie codziennej pracy.

Widze tu też fajne zastosowanie w połączeniu z Vimeo Record, dzięki czemu korzystając z tego rozwiązania, nagrywamy wideo (np. poradnik, czy webinar), wygodnie i z pominięciem limitów publikujemy na Vimeo, a z Vimeo za pomocą kilku dodatkowych kliknięć publikujemy np. na naszym profilu w serwisie YouTube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Tumblr, czy Pinterest…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk