Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Nie będę leciał tzw. „clickbaitami”, czyli tytułami, które mają nakłonić jak największą liczbę osób do odwiedzenia danej strony w stylu „trwają masowe ataki na strony oparte na WordPressie”, czy też nie mniej alarmistycznie: „strony na WordPress zagrożone – wymagane działanie”, z których niczego konkretnego się nie dowiecie. Ale faktem jest, że jeśli korzystacie ze wtyczki WP Live Chat Support (również w wersji płatnej, czyli „pro”) do WordPressa, to czym prędzej dokonajcie aktualizacji, bo zagrożenie faktycznie jest dość poważne.

Poważna podatność w WP Live Chat Support

Została wykryta (znowu) poważna podatność we wtyczce WP Live Chat Support – nienależyte filtrowanie wgrywanych za pomocą wtyczki plików na serwer), co może skutkować nawet przejęciem kontroli nie tylko nad stroną, ale w niektórych sytuacjach również całym serwerem.

I choć aktualizacja powinna być operacją standardową, nie tylko, gdy wyjdą na jaw jakieś podatności w używanych na stronie wtyczkach, to wiem, że niestety nie zawsze tak jest. Dlatego powtarzam, że jeśli na stronie korzystamy ze skryptów pisanych przez inne osoby – bez znaczenia, czy to będzie coś do WordPressa, Joomli, Drupala, PrestaSop, Magento, czy np. skrypt z GitHuba – to w modelu funkcjonowania naszej strony powinniśmy mieć uwzględnione regularne aktualizacje i kopie zapasowe. Jeśli nie samodzielnie, to zawsze można do tego zadania kogoś oddelegować… Tylko tyle, i aż tyle.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)