Pod koniec maja opublikowałem artykuł o alternatywnych sposobach na pobranie aplikacji DroneRadar, gdy Google Play nie pozwala jej pobrać. Dziś o kolejnej aplikacji związanej z obsługą dronów, której również nie można z Google Play pobrać, za to jest sporo „lewizny” próbującej – w moim odczuciu – naciągnąc nieświadome osoby na kasę, i to niemałą.

Skąd pobrać aplikację DJI Fly na Androida?

Mowa o aplikacji DJI Fly, której w Google Play nie ma. W App Store jest, ale na urządzeniach mobilnych Apple zdecydowanie trudniej zainstalować coś spoza sklepu, więc wyjścia nie ma. Na Androidzie jest to zdecydowanie łatwiejsze, więc czasem twórcy decydują się na dystrybucję aplikacji poza sklepem Google Play, choćby po to, by nie musieć męczyć się z wymaganiami Google co do aplikacji umieszczanych w Google Play.

Tak więc dla DJI jest to prostsze rozwiązanie, dla użytkowników specjalnie skomplikowane też nie jest, o ile przeczytają instrukcję lub informacje np. na pudełku i nie próbują zainstalować aplikacji DJI Fly z Google Play, bo tam jej nie ma. Jest za to pełno lewizny, jak np. aplikacja „Fly for DJI Drone – Flight Go”, która już z samego logo/ikony bardzo stara się kojarzyć z DJI:

Takich aplikacji jest więcej, niektóre mają nawet ponad milion pobrań (!). Tę wybrałem dlatego, że w opisie ma m.in. drona DJI Mini 3 Pro, z którego obecnie korzystam, a którego (jeszcze?) w opisach kilku innych z początku wyników wyszukiwania nie widziałem.

Cała zabawa sprowadza się do tego, że np. świeżak, jeszcze do tego być może „rozkojarzony” świeżym zakupem drona DJI, zamiast przeczytać instrukcję, i pobrać aplikację DJI Fly ze strony DJI, wejdzie do sklepu Google Play i zainstaluje jedną z lewych aplikacji, która już przy pierwszym uruchomieniu zażąda płatności. Czy w zamian przynajmniej działa? Nie wiem, bo nie zapłaciłem, pomimo tego, że teoretycznie miałbym szansę na zwrot, ale korzystam z kontrolera RC, więc nie podłączam do niego telefonu. Mam jednak spore wątpliwości.

Tak więc, jeśli ktoś z Was szuka aplikacji DJI Fly na Androida, to nie zajdzie jej w sklepie Google Play, ale na stronie DJI…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk