Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)

Jednym z ważniejszych elementów WordPressa, i to nie tylko podczas instalacji (konfiguracja m.in. bazy danych) jest plik wp-config.php, który znajduje się w głównym katalogu WordPressa. I choć jest to plik ważny, to wielu użytkowników WordPressa nawet nie jest świadoma jego istnienia. Zwłaszcza gdy WordPress został zainstalowany przez jakieś narzędzie typu „autoinstalator”, tak że użytkownik WordPressa nawet parametrów dotyczących bazy danych nie musiał w nim ustawiać. A szkoda, bo plik ten daje całkiem spore możliwości, przydatne nie tylko na początku, ale i na dalszych etapach pracy z WordPressem.

eBook „Plik wp-config.php w WordPressie dla początkujących i zaawansowanych”

O części tych możliwości już pisałem – wystarczy w wyszukiwarce na stronie wpisać „wp-config” (wpisanie „wp-config.php” może spowodować zablokowanie dostępu do strony przez mechanizmy bezpieczeństwa, czym się zajmę, ale już nie dziś… ;-)). O części jeszcze napiszę. Również o tych, które opisałem w eBooku, który miał dziś premierę, czyli „Plik wp-config.php w WordPressie dla początkujących i zaawansowanych”, czyli 46 (48 licząc z okładkami) strona, na których znalazły się 74 polecenia.

Marketingowo mógłbym go opisać np. tak:

Nasz eBook „Plik wp-config.php w WordPressie dla początkujących i zaawansowanych” został przygotowany w formie swego rodzaju „kart prac” (fiszek), gdzie każda strona, to jedno, konkretne „polecenie” (ustawienie). Dzięki temu powstał przejrzysty przewodnik, który pozwoli na prostą i skuteczną konfigurację pliku wp-config.php. To niezbędna lektura dla każdego, kto chce skutecznie zarządzać swoją witryną opartą na WordPressie i wykorzystać jej pełen potencjał.

Zresztą nawet nie tyle, że mógłbym, co tak zrobiłem, wysyłając dziś newsletter do subskrybentów z informacją nie tylko o premierze eBook „Plik wp-config.php w WordPressie dla początkujących i zaawansowanych”, ale i imieninowej promocji. W końcu dziś Świętego Patryka, a więc i moje imieniny… :-)

Z tej okazji przygotowałem 2 kody rabatowe, ważne do końca tego tygodnia, czyli do 23:59:59 19 marca 2023:

  • Patryk1703A – 50% zniżki
  • Patryk1703B – 17% zniżki

Pierwszy z nich (Patryk1703A) dotyczy produktów:

Drugi (Patryk1703B) dotyczy wybranych usług oferowanych w naszym sklepie internetowym, czyli wdrożeń komercyjnych motywów i wtyczek do WordPressa: motywy Divi i Extra, wtyczek WP Amelia Pro, Booster Plus, Solid Affiliate i oczywiście Tutor LMS Pro.

Pierwotnie kody miały być tylko dla subskrybentów newslettera, ale uznałem, że „szybkich czytelników” też mogę nagrodzić… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?
Patryk
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?