eBook "Uspokój swoje finanse"

W swojej codziennej pracy – i to nie tylko w kontekście artykułów pisanych na Webisnider.pl – korzystam z wielu różnych programów partnerskich. Większość z nich to dedykowane programy prowadzone przez twórców danego produktu/usługi. Jednak kilka serwisów, z których korzystam, to platformy oferujące wiele różnych programów. Ich zaleta jest to, że w jednym miejscu mam(y) dostęp do wielu różnych programów, które często rozliczane są wspólnie, co nie jest bez znaczenia, przy bardziej niszowych usługach/produktach i minimalnej kwocie wypłaty. Jednak z ich zalety wynika też ich największa wada, czyli duża rotacja linków.

Powiadomienie o nieaktywnych linkach w programie partnerskim

W przypadku programów partnerskich dedykowanych danej usłudze lub produktowi sprawa zasadniczo jest prosta – raz wygenerowany link będzie działał. Przynajmniej dopóki działa program partnerski, bo czasem i tutaj zdarzają się różne fikołki, jak np. program partnerski wFirmy, który znikł w 2019, bo „ostatnich latach stracił całkowicie rację bytu jako wartościowe źródło pozyskiwania nowych klientów”, by powrócić (chyba) na początku 2023 roku.

W przypadku serwisów oferujących wiele różnych programów partnerskich, jest to teoretycznie bardziej stabilne, bo nawet jak zniknie konkretna usługa/produkt w programie, to jest wiele innych. Problem tylko w tym, że taki model działania powoduje dużą rotację, a to szybko prowadzi do tego, że część linków partnerskich wygasa. A przy pewnej skali ciężko co chwilę ręcznie sprawdzać, czy link (nadal) działa, czy (już) nie.

I tu muszę pochwalić System Partnerski Bankier.pl, gdzie gdzieś pod koniec 2021 roku wprowadzono mechanizm powiadomień, gdy ktoś skorzysta z linku, który w danym momencie jest już nieaktywny:

Niby drobiazg, niby rzecz wydawałoby się oczywista, a od wprowadzenia tego mechanizmu jakieś półtora roku temu, w żadnym innym multi-programie partnerskim nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Raczej nie jest to skomplikowane do wdrożenia, raczej nie jest też specjalnie kosztowne w eksploatacji, a jako osoba korzystająca z Systemu Partnerskiego Bankier.pl bardzo doceniam to rozwiązanie i chciałbym, by stało się rynkowym standardem.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
eBook "Uspokój swoje finanse"