eBook "Uspokój swoje finanse"

Z motywów od Elegant Themes korzystam od dawna – kiedyś głownie Divi przy stronach firmowych, od jakiegoś czasu również z motywu Extra, na którym obecnie działa Webinsider.pl (strona, na której właśnie się znajdujesz ;-)). A skoro korzystam, to też polecam, w tym również za pomocą linków w ramach ich programu partnerskiego. Jeśli również korzystasz z ich programu partnerskiego, to sprawdź czy linki, których używasz do promocji przypadkiem nie wygasły…

Alternate Incoming Page Links w programie partnerskim Elegant Themes

Pod koniec czerwca dostałem pierwszą, wczoraj drugą wiadomość z informacją, że jedna z metod budowania niestandardowych adresów docelowych w ramach ich programu partnerskiego przestała być wspierana, i by w razie konieczności (i możliwości) dokonać odpowiedniej korekty.

Ich standardowy link partnerski wygląda np. tak:

https://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=23230

I prowadzi bezpośrednio do strony głównej, która zapewne często i tak byłaby naszym celem. Jednak czasem zachodzi potrzeba skierowania użytkownika bezpośrednio do jakieś strony (np. z opisem motywu Divi), czy też do jakiegoś wpisu na ich blogu.

Tu z pomocą przychodzi narzędzie pozwalające skierować użytkownika właściwie na dowolną stronę ich serwisu, z jednoczesnym zapisaniem użytkownika jako potencjalny klient z naszego polecenia.

Jeszcze do niedawna można było korzystać z 2 metod, które nam to umożliwiały:

Automated Link Creation

Możemy przekonwertować dowolny link w ramach serwisu Elegant Themes na link partnerski za pomocą narzędzia „Automated Link Creation”. Wystarczy podać link docelowy i kliknąć „create my link”:

Tak utworzony link będzie wyglądał np. tak:

https://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=23230&url=20223

Całkiem ładnie i zgrabnie, i co najważniejsze – ta metoda tworzenia alternatywnych linków partnerskich w ramach programu partnerskiego Elegant Themes zostaje. Tylko ta (poza linkiem standardowym, który oczywiście też zostaje).

Link z adresem URL do przekierowania

Powyższa metoda ma jednak potencjalnie jedną wadę – zawsze, gdy chcemy skierować użytkownika w ramach programu partnerskiego na jakaś nową stronę (np. nowy wpis na ich blogu) musimy utworzyć nowy link.

Dlatego zapewne sporo osób – w tym i ja czasem – korzystało z alternatywnej metody, czyli zamiast podawać ID przekierowania, podawało w tym miejscu bezpośredni adres docelowy, np.:

https://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=23230&url=https://webinsider.pl

Dzięki czemu szybko można było „z marszu” przygotować sobie link partnerski prowadzący do wybranej strony. Jednak metoda ta została wyłączona. Dlatego jeśli na swojej stronie z niej korzystasz, i nadal chcesz kierować użytkowników na konkretne podstrony, to koniecznie zaktualizuj swoje linki partnerskie.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"