Zgodnie z zapowiedziami (z ponownego startu usługi ;-P) usługa eSkrzynka zniknęła 30 września 2021. Teoretycznie korzystałem, choć nic nie dostałem, tak samo, jak teoretycznie korzystam z eAwizo, a w skrzynce znajduje papierowe awizo. Ale jak to mówią – coś się kończy, coś się zaczyna. I tym razem (na szczęście?) nie chodzi o kolejną edycję usługi eSkrzynka z Poczty Polskiej. Choć będziemy blisko, a nawet bardzo blikso…

Bo eSkrzynka znika, ale pojawia się usługa E-Doręczenia, czyli „nowa forma komunikacji na linii państwo-obywatel/przedsiębiorca”:

Publiczna usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego (PURDE) umożliwia prowadzenie wiążącej, elektronicznej korespondencji pomiędzy osobami fizycznymi/firmami a organami administracji państwowej. Oznacza to, że zamiast tradycyjnego papierowego listu urzędowego, pismo zostanie przesłane w formie cyfrowej na adres do doręczeń elektronicznych (ADE). Wdrażanie usługi przebiega etapowo, co oznacza, że kolejne podmioty publiczne będą dołączać do systemu zgodnie z przyjętym harmonogramem, na przestrzeni najbliższych lat.

Oczywiście za realizację/obsługę usługi odpowiada nie kto inny, jak ponownie Poczta Polska. W każdym razie od dziś można składać wnioski o nadanie adresu w ramach usługi E-Doręczenia. Wnioski mogą składać osoby prywatne/fizyczne, jak i przedsiębiorcy (również ci będący osobami fizycznymi, czyli prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą). Wnioski są proste, w formie kreatora, a do ich wysłania wystarczy np. Profil Zaufany lub dowód osobisty z aktywną warstwą elektroniczną.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk