eBook "Uspokój swoje finanse"

Dzisiejszy przegląd tygodnia zmienił się właściwie w miesięczny przegląd – po prostu ostatnio cierpię na deficyt wolnego czasu, a i samych wydarzeń „przeglądowych” w ciągu kolejnych tygodni nie było aż tyle, by mnie zmotywować do napisania kolejnego przeglądu… Ale dzień ten musiał nadejść, więc zapraszam na kolejny przegląd… ;-)

.NET otwarty na iOS i Androida

Microsoft pod kierownictwem Satya Nadella nie przestaje pozytywnie zaskakiwać – tym razem zmiana dotyczy fremeworka .NET, który ma być otwarty na inne platformy niż Windows. Dlatego nie zdziwcie się, gdy za jakiś czas będziecie uruchamiać (albo i tworzyć) oprogramowanie w .NET na takich systemach jak Linux (w tym np. i Android) czy OSX.

ING Bank

W banku ING – a konkretnie Dom Maklerski ING Securities – wprowadził obsługę rachunku maklerskiego bezpośrednio z poziomu systemu bankowości internetowej ING Banku Śląskiego, bez potrzeby korzystania z Sidomy. Niby drobiazg, a jednak ma znaczenie… :-)

A jak już przy ING jesteśmy, to może warto jeszcze wspomnieć o nowej opcji w aplikacji mobilnej ING Banku – paragony. Teraz do aplikacji można dodawać zdjęcia paragonów, dzięki czemu można z nich skorzystać w dowolnym momencie, bez potrzeby przechowywania papierowej wersji, które i tak bez odpowiednich warunków (m.in. brak światła + chłodnia/lodówka) po pewnym czasie zmieniają się w biały papier, na którym ciężko cokolwiek odczytać.

Ja sam każdy „istotniejszy” paragon skanuje, choć bardziej klasycznie – zwykłym skanerem… ;-)

„Na komórki” w wyszukiwarce Google

Na blogu Google Webmaster Central (a tu wersja PL) pojawiła się oficjalna informacja o nowej informacji która będzie się pojawiać przy wynikach wyszukiwania. Nowym elementem będzie dopisek informujący o tym, że dana strona jest przyjazna urządzeniom przenośnym, np. smartfony i tablety.

W wersji polskiej będzie to „Na komórki”, co – moim zdaniem – nie do końca oddaje sens oryginalnego „Mobile-friendly”, ale z drugiej strony „Przyjazna komórkom” (albo „Strona przyjazna urządzeniom mobilnym”) też nie wyglądałoby pewnie lepiej…

Na tej stronie możecie sprawdzić, czy Wasza strona jest „Mobile-friendly”…

Rok Internetu za darmo do smartfona w Heyah na kartę

Do sprzedaży trafiła limitowana edycja starterów z promocyjną ofertą „Rok Internetu za darmo do smartfona”. W ramach promocji codziennie, przez 365 dni otrzymacie 50 MB do wykorzystania na transmisję danych – oczywiście na terenie kraju… By skorzystać z promocji wystarczy kupić starter i doładować konto za minimum 20 zł.

Steam Broadcasting

Na platformie Steam (na razie chyba tylko w wersji beta klienta) pojawiła się możliwość streamowania (przesyłania obrazu i dźwięku na żywo ;-)) rozgrywek – teraz bezpośrednio z aplikacji możemy zarówno oglądać jak grają „znajomi”, jak i dzielić się obrazem z naszej gry.

By aktywować udział w programie beta należy wejść do ustawień, i w zakładce „konto” zgłosić swój udział w beta testach platformy.

Viking App Poland

Pojawiła się oficjalna aplikacja Viking App Poland dla użytkowników (abonentów) usług mobilnych w sieci Mobili Vikings. Oprócz elementów „raczej bezdyskusyjnie praktycznych”, jak np. możliwości zarządzania swoim kontem jest też „smaczek” w postaci dodatkowej ikony w książce telefonicznej – czerwona ikona w kształcie „kasku Vikinga” (na potrzeby tej informacji uznajmy, że kinowy obraz nakrycia głowy Vikingów jest zgodny ze stanem faktycznym ;-)) przy naszych Vikingowych kontaktach ;-)

reCAPTCHA bez… kodów CAPTCHA

Google w ramach swojego mechanizmu reCAPTCHA udostępniło nową wersję zabezpieczenia – noCAPTCHA. Teraz – w wielu przypadkach – wystarczy zaznaczyć pole „Nie jestem robotem” zamiast przepisywać łamańca w postaci (często) ledwo czytelnych znaków:

Co ciekawe, nowy mechanizm – bo pole wyboru jest tylko jego „widzialnym gołym okiem” elementem – ma znacznie lepiej radzić sobie ze SPAMującymi automatami niż wcześniejszy „połamaniec”, który w ostatnim czasie właściwie na każdej zarządzanej stronie zastąpiłem innym mechanizmem, gdyż przestał on spełniać swoje zadanie.

Nową wersję usługi testuje na razie na jednej ze stron (WordPress, choć tym razem wyjątkowo nie jest to ta strona ;-)), i wygląda na to, że jest dobrze… :-)

Google Chromebooki dostępne oficjalnie w Polsce

Skoro przy Google jesteśmy, to warto może jeszcze odnotować fakt pojawienia się w oficjalnej sprzedaży w naszym kraju Chromebooków od Google.

Aktualnie mamy dostępne 3 modele:

  • Laptop Acer Chromebook 11 – 999 zł
  • Laptop Acer Chromebook 13 – 1199 zł
  • Komputer LG Chromebase – 1349 zł

google_chromebook_pl_201412Bonusy do sprzętu

Przyglądając się tej ofercie nie można zapomnieć o jeszcze jednym, ale istotnym elemencie oferty – wraz z urządzeniem dostaniecie bonusy od Google:

  • Miejsce na Dysku Google: wszystkie Chromebooki
  • Muzyka Google Play – All Access: wszystkie Chromebooki. Oferta ważna do 27 lutego 2015 r. w wybranych krajach.
  • Karnety samolotowe Gogo (tylko w USA): wszystkie Chromebooki.

Miejsce na Dysku Google

Już choćby samo miejsce na Dysku Google – jak ktoś potrzebuje – sprawia, że zakup urządzenia nabiera sensu. W końcu na 2 lata dostajecie 1 TB przestrzeni, za którą „normalnie” – wg cennika Dysku Google – zapłacilibyście 2 x 119,88 $, czyli jakieś 806 zł (2 lata po 403 zł) wg aktualnego kursu średniego NBP.

Więcej na temat tej oferty znajdziecie na tej stronie…

Office 365 z 1 TB przestrzeni dyskowej

Skoro o promocji związanej z Dyskiem Google mowa, to warto chyba wspomnieć, że i w przypadku Microsoftu można skorzystać z „usługi łączonej” i trochę na tym oszczędzić ;-)

Office 365 Personal do tabletu

Kupując tablet z systemem Windows 8 o przekątnej ekranu mniejszej niż 8″ (8 cali) dostajecie na rok pakiet Office 365 Personal. Normalny koszt pakietu to 299,99 zł – a najtańszy tablet z tym systemem to ok 350 zł.

1 TB przestrzeni do Office 365

Gdy nie planujecie zakupu tabletu, bo np. potrzebujecie innej wersji pakietu Office 365 – nie ma sprawy, do obecnie chyba do każdej subskrypcji dostajecie „w komplecie” 1 TB miejsca na swoje pliki.

Zmiana cen w Aftermarket.pl (Dropped.pl)

Od 1 stycznia 2015 część osób – nieposiadających (wprowadzonego) numeru NIP-EU – może odczuć zmianę cen w serwisie Aftermarket.pl, co ma związek z doliczaniem podatku VAT do cen podanych/obowiązujących w serwisie:

UWAGA: Dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców nieposiadających numeru NIP-UE do cen zostanie doliczony podatek VAT (23%).

Jak ktoś jest czynnym płatnikiem VAT warto taki numer (NIP-EU/VAT-EU) wprowadzić na swoim koncie…

UFG Na wypadek

Na koniec – a przynajmniej tak mi się wydaje – jeszcze krótka informacja o nowej aplikacji na urządzenia mobilne (Android) wypuszczonej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) o chyba wiele wyjaśniającej nazwie „Na wypadek” ;-)

Aplikacja „Na Wypadek” skierowana jest do osób poszkodowanych w kolizji lub wypadku. Dzięki aplikacji mają one możliwość bezpłatnego sprawdzenia, czy pojazd sprawcy ma wykupione ubezpieczenie OC. Aplikacja krok po kroku przeprowadzi użytkownika przez wszystkie czynności jakie należy wykonać aby odpowiednio zabezpieczyć miejsce wypadku, przy okazji szczegółowo dokumentując całe zdarzenie. Posiadaczom pojazdów aplikacja pomoże zarządzać polisami OC, AC, pomocą assistance oraz terminami badań technicznych.

I życzę zarówno Wam, jak i sobie byśmy nigdy nie musieli korzystać z tej aplikacji z innego powodu niż „czysta ciekawość” :-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"