eBook "Uspokój swoje finanse"

Jak zwykle, bez zbędnego męczenia klawiatury na wstęp – zapraszam na kolejny przegląd tygodnia :-)

Bezpłatny Office 365 dla uczniów i studentów

Microsoft wystartował z nową ofertą skierowaną dla szkół, dzięki której ich adepci mogą korzystać bezpłatnie z Office 365.

Oferta skalda się z 2 planów:

  • Office 365 Education E1: Pakiet bezpłatny zarówno dla uczniów i studentów, jak i nauczycieli i wykładowców
  • Office 365 Education E3: Pakiet rozszerzony, ale i płatny (2,30 € od ucznia lub studenta miesięcznie, i 4,10 € od nauczyciela lub wykładowcy)

Office 365 Education E1 to m.in.:

  • Webowe aplikacje Office
  • 1 TB na pliki w ramach OneDrive
  • Wideo konferencje (w tym aplikacja Lync)

Office 365 Education E3 to m.in.:

  • Aplikacje Office na komputer (PC lub Mac, do 5 komputerów)
  • Pakiet Office na tablety i telefony

Do tego wszystko co w wersji E1.

Więcej informacji znajdziecie na tej stronie… I warto zapytać w szkole/uczelni nie “czy”, ale kiedy możecie się spodziewać choćby udostępnienia usługi choćby w wersji E1 (bezpłatnej).

Reklamy w Google Play

Google przymierza się do kolejnego kroku mającego na celu zwiększenie dochodów. Tym razem ma to być dodatkowa – poza już istniejącymi prowizjami od sprzedaży – monetyzacja ruchu w Google Play, czyli… reklamy:

google-play_reklamy

Jeśli to będzie 1-2 reklamy dobrane odpowiednio – da się przełknąć, choć zapewne z nowej opcji chętnie skorzystają deweloperzy/wydawcy wszelkiej maści gier przeładowanych “mikropłatnościami”.

Google nabył domenę najwyższego poziomu .app za 25 000 000 $

A skoro przy Google i Google Play jesteśmy, to chyba warto wspomnieć o tym, że Google właśnie nabył “domenową końcówkę”, czyli domenę najwyższego poziomu – .app (TLD, coś jak .pl czy .com).

Na razie chyba brak oficjalnych informacji co Google zamierza z tym zrobić, ale patrząc na szybki rozwój rynku mobile, a tym samym mobilnych aplikacji, to bardzo możliwe, że będzie to kolejny sposób Google na zarobek na tym polu. Pewnie za odpowiednią opłatą będzie można do swojej aplikacji w Google Play dodać adres typu:

wspaniała-aplikacja.app

Orange wymienia bezpłatnie karty SIM na SIM NFC

Jeśli korzystacie z Orange Finanse, mBanku lub ING, posiadacie w Orange telefon z funkcją NFC i zamierzacie korzystać z mobilnych płatności za pomocą NFC – zapewne ucieszy Was informacja, że teraz Orange wymieni Wam bezpłatnie “zwykłą kartę SIM” na kartę SIM NFC…

The MagPi 31

Ukazał się mowy, już 31. numer magazynu The MagPi, czyli magazynu skierowanego do wszystkich miłośników Raspberry Pi, czyli popularnych Malinek:

themagpi31

W numerze – oprócz standardowej porcji poradników – ze zrozumiałych względów całkiem sporo miejsca poświęcono nowej wersji Raspberry Pi (Raspberry Pi 2 model B) o której niedawno pisałem…

3. urodziny Raspberry Pi

Warto przy tej okazji wspomnieć, że niedawno obchodziliśmy już 3 urodziny (projekty) Raspberry Pi:

Gdy VISA działa razem z MasterCard – to PayPalem nie zapłacisz za konto MEGA

Na blogu usługi MEGA (szyfrowany dysk sieciowy, 50 Gb za darmo) pojawiła się informacja, że PayPal – “pod wpływem sugestii” VISA i MasterCard – zablokował możliwość płatności za konto MEGA.

Oficjalnym powodem jest “unikatowy system szyfrowania” stosowany w ramach usługi MEGA ;-)

System Rejestrów Państwowych i nowe dowody osobiste

1 marca wystartował System Rejestrów Państwowych (SRP), który połączył w jedną bazę rejestry PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. Nowy “wspólny system” ma sprawić, że urzędnik będzie miał dostęp do danych każdego obywatela, czyli – przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce to się okaże – część podstawowych spraw urzędowych będzie można od teraz załatwić w dowolnej gminie, a nie tylko “naszej macierzystej”.

Od 1 marca wydawana są również nowe dowody osobiste – dalej “przepięknie różowe”, ale za to bez adresy zameldowania, koloru oczu i wzrostu, czy podpisu.

Więcej zmian – w tym o możliwości nadawania dzieciom imion obcego pochodzenia – na filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=2Pk_JGqgUD8

 

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"