Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)

Ostatnio trafiłem na całkiem ciekawe pytanie dotyczące sklepu internetowego na WooCommerce. Pytanie dotyczyło tego, jak pozbyć się „tajemniczego ciągu znaków” pojawiającego się na końcu adresu URL w sklepie internetowym. Pomijając ewentualne kwestie estetyczne, to dla wielu osób każdy dziwny element – a za taki potencjalnie można uznać dodatkowe znaki w adresie – może też budzić obawy, że może strona została zainfekowana. W tym przypadku jednak wszystko było w porządku.

Domyślna lokalizacja klienta w WooCommerce

Podatki w sklepie internetowym to temat złożony, i nie dotyczy to tylko WooCommerce, ale każdego rozwiązania, zwłaszcza w Unii Europejskiej, gdzie nawet podatek od podatku nie powinien dziwić. Stąd w WooCommerce znajdziemy wiele ustawień związanych z podatkami. Część z nich dotyczy obliczania podatku na podstawie np. adresu wysyłki klienta:

Jednak zakładka „podatki” w ustawieniach WooCommerce to nie jedyne miejsce, gdzie mamy ustawienia związane z podatkami. Również w ustawieniach ogólnych znajdziemy pewne elementy, które mają wpływ na wyświetlanie podatków w sklepie:

Oprócz opcji pozwalajacej włączyć podatki, znajdziemy tutaj też opcje związane z domyślną lokalizacją klienta, a to może też mieć znaczenie dla wyświetlania cen w sklepie internetowym (naliczanie podatków).

W przypadku gdy będzie tu wybrana opcja „geolokalizacja (ze wsparciem cache)”, to WooCommerce, by zapewnić (relatywnie) prawidłowe wyświetlanie cen, z odpowiednią kwotą podatku, również na stronach korzystających z cache, będzie dodawał do adresu URL dodatkowy ciąg znaków:

W takim przypadku adres strony (URL) będzie wyglądał np. tak:

https://sklep.webinsider.pl/produkt/cegielka/?v=9b7d173b068d

I jeśli korzystamy z cache i chcemy korzystać z geolokalizacji, to pewniej najlepszym wyjściem będzie zaakceptować ten fakt. W innym przypadku można zmienić na „kraj/region sklepu”.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)
Patryk
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)