eBook "Uspokój swoje finanse"

Temat większej kontroli i opodatkowania przesyłek pocztowych z Chin wraca jak bumerang. Niby wszystko jasne i oczywiste jest już teraz, ale co jakiś czas temat ten na nowo powraca. Na początku września mieliśmy jedną falę artykułów, za którą jak się wydaje stało Allegro. Oczywiście w obronie handlujących na ich platformie, a nie własnych zysków. Przynajmniej wg nich… Ciśnienie jest na tyle duże, że – jak pisała Rzeczpospolita – cała sprawa dotarła aż do organów Państwowych. Teraz – jak ponownie pisze Rzeczpospolita – wszystko zaczęło nabierać realnych kształtów…

Lubelska specgrupa celna do kontroli przesyłek z Chin

Jak pisze Rzeczpospolita, niebawem w Lublinie ma ruszyć specjalny, 35-osobowy oddział celny (specgrupa), której zadaniem będzie kontrolowanie przesyłek pocztowych docierających z Chin w kontenerach drogą kolejową przez Małaszewicze do Lublina:

Ministerstwo Finansów wiosną zapowiedziało prace nad uszczelnieniem systemu i właśnie widać tego pierwsze efekty. (…) Zmiana zakłada powstanie w Lublinie nowego oddziału celnego pocztowego, który zajmie się bardziej szczegółowymi kontrolami zamówień.

– Bezpośrednim powodem podjęcia decyzji było rozpoczęcie przez Pocztę Polską współpracy z chińskim operatorem pocztowym w zakresie obsługi przesyłek pocztowych transportowanych w kontenerach drogą kolejową przez Małaszewicze do Lublina – wyjaśnia resort w ocenie skutków regulacji. (…)

Procedura zatwierdzania projektu już „za nami” (zakończyła się procedura zatwierdzania), i oddział teoretycznie mógłby ruszyć już w listopadzie. Co wydaje się sensowne, bo listopad i początek grudnia chyba oznacza jeszcze większy ruch niż zwykle.

Tak, mogę być stronniczy

Tak, mogę być stronniczy, bo kupuję też i w chińskich sklepach internetowych. Tak, mogę być stronniczy, bo nie przepadam za – w moim odczuciu – cwaniakami z Allegro, którzy nie tylko często sprzedają produkt bez faktury czy paragonu, nie tylko zawyżają koszty przesyłki, ale często też udają głupa gdy coś będzie nie tak – czy to z przesyłką, czy z produktem. Zdarzają się nawet tacy, co za solidną prowizję kupują „w naszym imieniu” przesyłki w chińskich sklepach (często do tego „pożyczając” sobie opisy i zdjęcia).

I powiem szczerze, że nawet jak do każdej pierdoły będę musiał dopłacać VAT, to i tak prędzej kupie u „maj frenda” z Chin, niż u Janusza Biznesu z Allegro. Oczywiście dotyczy to tylko cwaniaczków, bo jest też (bardzo) dużo uczciwych i naprawdę solidnych sprzedawców, u których z chęcią kupuje, nawet jeśli mają trochę drożej. Również na Allegro… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"