eBook "Uspokój swoje finanse"

Przed Wami kolejna prasówka, czyli przegląd wydarzeń z ostatnich dni – i jak zwykle, bez zbędnej zwłoki – zapraszam do lektury…

T-mobile zapowiada rezygnację z opłaty za sprawdzenie stanu konta w ofertach na kartę

Przyznam, że gdy jakieś 3-4 lata temu przeczytałem informacje o tym, że T-Mobile (dawna Era) wprowadza opłatę w wysokości 4 groszy za sprawdzenie stanu konta w ofertach na kartę, to zastanawiałem się, co to za geniusz marketingu to wymyślił… Oczywiście po pierwszym szumie z tym związanym sprawa powoli cichła, część klientów pewnie przeszła do innych operatorów, ale zapewne większość została – takie już z nas lenie ;-)

Ci co zostali – i wiedzieli o wprowadzonej opłacie – może trochę ograniczy częstotliwość sprawdzaniu stanu konta za pomocą kodu USSD, reszta nabijała (dodatkowo) portfel operatora.

Ktoś tam wreszcie poszedł po rozum do głowy, i w ramach „porządków w ofertach” zaczął – jak możemy przeczytać w Pulsie Biznesu – od zapowiedzi rezygnacji tej „innowacyjnej na skalę światową” usługi:

Połowa klientów telefonii komórkowej sądzi, że jest oszukiwana przez operatorów, niezależnie od sieci. Dlatego chcemy zmienić nasze postrzeganie i zaprezentować podejście proklienckie. Symbolicznym początkiem tego procesu będzie wycofanie się jeszcze w tym miesiącu ze słynnych „czterech groszy”, czyli opłaty pobieranej za sprawdzanie stanu konta. Kolejne proklienckie modyfikacje są w przygotowaniu — mówi Adam Sawicki.

Zmiana ma wejść w życie jeszcze w tym miesiącu – pewnie gdzieś w drugiej połowie, bo to zawsze jeszcze kilka zł… ;-)

Masz stronę? Jeśli nie chcesz bana w/od Google dbaj o nią i regularnie aktualizuj skrypty

Na blogu Google Webmaster Central pojawił się wpis, informujący o tym, że Google przymierza się do lepszego/skuteczniejszego odfiltrowywania z wyników wyszukiwania w swojej wyszukiwarce wszelkich „zainfekowanych stron”.

Dotyczy to nie tylko stron uruchomionych w tym celu z premedytacją, ale i wielu innych stron, postawionych w dobrej wierze, a pozostawionych samych sobie, bez aktualizacji skryptów i zabezpieczeń. Takie strony często padają łupem bawet nie tyle hakerów, co specjalnie napisanych skryptów/botów, które przeszukują internet w poszukiwaniu konkretnych podatności – a gdy już taką stronę znajdą, zazwyczaj wstawiają do niej swój kod, który ma na celu m.in. infekowanie komputerów użytkowników.

Z informacji jakie można znaleźć w artykule dowiadujemy się, że może to dotyczyć ok 5% stron – z jednej strony wydaje się to niedużo (procentowo), ale z drugiej strony, oznacza to pewnie kilka milinów stron, więc szkoda, by Twoja strona znalazła się w tej grupie.

A patrząc na dominująca pozycje kilku największych CMSów (m.in. WordPress, Joomla) można przypuszczać, że całkiem sporo stron opartych właśnie na tych silnikach może trafić do filtra. I nie dlatego, że są to złe rozwiązania – wręcz przeciwnie, ale dla tego, że są tak popularne, a to daje większą szansę na znalezienie „w tym tłumie” niezaktualizowanej strony.

Zresztą z doświadczenia wiem, że niestety jest z tym kiepsko – bardzo często trafiają do nas (nowi) klienci, bo widzą, że raptem ich strona albo nie wygląda „tak jak kiedyś”, albo wyświetla jakieś dziwne informacje. Najczęściej wtedy okazuje się, że strona nie była aktualizowana nawet od kilku lat (i nie chodzi o samą zawartość, co właśnie o wszelkiej maści skrypty, wtyczki itp.).

Dlatego przypominam o regularnej aktualizacji skryptów swojej strony (jak i samych serwerów, jeśli korzystacie np. z VPSów), lub skorzystajcie z pomocy firmy, która może Wam pomóc m.in. w aktualizacji Waszej strony :-)

Creative Market: Free Goods of the Week

Ale nie ma co Was tylko straszyć, w końcu zbliża się weekend, a więc pora na jakiegoś gratisa (a to nie jedyna promocja o której dziś piszemy).

Przed Wami (do poniedziałku, więc macie jeszcze kilka dni na skorzystanie z tej oferty – później będzie następna/nowa ;-)) kolejna porcja gratisów od Creative Market:

creative-market_free-goods-of-week

Zestaw standardowo składa się 6 elementów, które w czasie promocji możecie pobrać bezpłatnie. W tym tygodniu są to:

  • WOOD LOGS – 12 zdjęć drewna
  • Bladekade – font
  • Double Exposure Photoshop Action – zestaw akcji do Photoshopa
  • Auberge Plus – szablon do WordPressa, idealny dla restauracji
  • 3 Hip iPad & iPhone mock-ups – MockUpy
  • Grunge Texture Pack – zestaw tekstur

Ja Waszą uwagę szczególnie chciałbym zwrócić na szablon do WordPressa (Auberge Plus), który sprawdzi się idealnie w przypadku restauracji czy kawiarni.

Kolejnym ciekawym elementem jest zestaw akcji do Photoshopa – zwłaszcza że dotyczy popularnego ostatnio (chyba czołówka True Detective zrobiła swoje):

https://vimeo.com/140796636

 

Elegant Themes: Divi Builder

O produktach Elegant Themes pisałem już nie raz, choćby przedstawiając świetny motyw Divi, czy też wtyczki Monarch czy Bloom (oczywiście wszystko do WordPressa).

Teraz warto wspomnieć o ich najnowszej wtyczce do WordPressa, czyli Divi Buider – jest to wtyczka dodająca właściwie do każdej strony/każdego motywu możliwość kreowania zawartości danej strony właściwie dowolnie, wedle tego co podpowiada nam nasza wyobraźnia.

A wszystko w ramach prostego interfejsu typu „przeciągnij i upuść”:

elegant-themes_divi-builder01

Zresztą zobaczcie na filmie, jak to wygląda:

Subskrypcja, lub nie

Wtyczki nie dostaniecie za darmo, ale też nie jest to wtyczka w normalnym znaczeniu płatna – jest ona dostępna „bezpłatnie”, razem z innymi wtyczkami (na obecną chwilę 6 wtyczek) i motywami (na obecną chwilę 87 motywów), ale w ramach czegoś w rodzaju klubu, do którego dostęp kosztuje, ale jak już się w nim znajdziecie, to wszystko co jest dostępne jest dla Was :-)

Dostęp do wtyczek (i motywów) mają wszyscy subskrybenci planów Developer i Life Access (choć to akurat ciężko nazwać subskrypcją – jest to jednorazowa opłata, która pozwala na korzystanie z oferty bezterminowo).

Plany w promocyjnych cenach

Przy okazji mam dla Was zniżkę – wystarczy, że skorzystacie z poniższych linków, a będziecie mogli skorzystać oferty w niższych cenach:

SiteOrigin Page Builder

Jeśli jednak z jakichś względów nie przekonała Was (jeszcze ;-)) oferta Elegan Themes, a chcielibyście skorzystać z tego typu rozwiązania na Waszej stronie, to mogę polecić Wam bezpłatną wtyczkę Page Builder od SiteOrigin:

 

Ciężki żywot Briana Bronisława za 1,99zł

Poważne rzeczy za nami, to można przejść do tych mniej poważnych…

Przeglądając ostatnio ofertę sklepu Merlin.pl (kiedyś księgarnia, teraz to raczej sklep) trafiłem na promocję książki „Zwykły polski los” (Bronisław Komorowski, Jan Skórzyński) za 1,99 zł – i to nie żaden eBook, ale normalna papierowa książka, w twardej oprawie:

merlin-pl_bronislaw-komorowski_zwykly-polski-los

Polityk ewidentnie nie z mojej bajki, ale książkę kupiłem, nawet 4 sztuki:

merlin-pl_bronislaw-komorowski_zwykly-polski-los_zamowienie

Książka do kominka

W końcu zima idzie, i będzie to idealna pozycja do kominka, rozpałki kominka – a jak wszystkich nie zdążę spalić, to dzięki twardej okładce, te 200 stron będzie idealną podkładką dla drobnych wierceń…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)