Właśnie trwa kolejna – po Dniu Singla, którego jednak w tym roku do udanych pod względem zakupowym zaliczyć raczej nie mogę – gorączka zakupowa. I jak właściwie co roku, tak i w tym roku postanowiłem opublikować małe subiektywne zestawienie ofert. Nie będzie to przegląd najlepszych promocji, bo nie mam takich zasobów, by sprawdzić wszystkie promocje we wszystkich sklepach. Ale przypuszczam, że większość sklepów czy platform usługowych jakieś promocje przygotowała na ten okres. W tym artykule tylko to, z czego sam skorzystałem, lub sam bym skorzystał, gdybym nie skorzystał wcześniej. Czyli wąsko i bardzo subiektywnie.

Black Friday (Czarny Piątek) / Cyber Monday (Cyber Poniedziałek)

I jak tak patrzę na zestawienie z ubiegłego roku, to w dużej mierze ten artykuł mógłbym ograniczyć do linku do ubiegłorocznego zestawienia, bo większość pozycji będzie się pokrywać. Kilka zniknie, bo albo nie mają w tym roku promocji, albo zniknęły z mojego radaru zainteresowań. Ale też kilka dojdzie, bo zmieniły się tez moje zainteresowania (np. doszło FPV).

Kolejność najpewniej alfabetyczna:

AdGuard

AdGuard to skuteczny bloker reklam, który już od lat nieprzerwanie działa na moim telefonie (choć Xiaomi w swoim MIUI dość znacznie utrudnia mu życie nadmierną troską o RAM, i to pomimo wyłączenia wszelkich opcji związanych z zarządzaniem energią dla tej aplikacji), dzięki czemu reklam w aplikacjach na telefonie nie mam (poza wyjątkami, na które świadomie pozwalam) można teraz zakupić z 50% zniżką.

Affinity

Choć na rynku graficznym dominuje Adobe ze swoimi planami Creative Cloud, to część osób, zamiast kolejnego abonamentu woli dokonać jednorazowego zakupu. W takim przypadku warto spojrzeć na programy z rodziny Affinity. Zwłaszcza że teraz programy Affinity Designer, Affinity Photo i Affinity Publisher można zakupić z 30% rabatem. Kiedyś sam kupiłem, zainstalowałem i… mam, choć nie używam, bo i tak ze względów zawodowych muszę korzystać z pakietu Adobe… ;-)

Avada

Motywu Avada już od jakiegoś czasu nie kupowałem, ale m.in. z powodu kilku artykułów, jakie napisałem o tym motywie, do czasu, do czasu trafi się ktoś, kto potrzebuje coś w nim zrobić. Nie korzystam, nie dlatego, że jest to zły moty, wręcz przeciwnie. Po prostu obecnie większość nowych wdrożeń, gdy wymagany jest page builder robię na Divi, gdzie mam nielimitowaną licencję. A jak ktoś planuje zakupić licencję na motyw Avada do WordPressa, to teraz jest dobra okazja, bo cena w ramach promocji wynosi 39 $ zamiast standardowych 69.

BetaFPV

Jak na wstępie wspomniałem, wśród nowych zainteresowań pojawiło się latanie dronami FPV, a to oznacza sporo zakupów. I tak część niezbędnych elementów – zwłaszcza tych związanych z rozpoczęciem przygody z FPV – kupuję w sklepie BetaFPV. A, że hobby to potrafi wyssać całkiem sporo środków, to każda zniżka jest na wagę złota.

I tak aktualnie z kodem BF2021 w sklepie internetowym BetaFPV obowiązuje zniżka 15%, ale w internecie krążą też kody partnerów BetaFPV, które pozwalają oszczędzić 20% (np. za pomocą kodu ATZOD21BF).

Booster (Plus) for WooCommerce

Booster for WooCommerce to wtyczka, której nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu, bo jest to jedna z niewielu wtyczek, które instaluję właściwie na każdej stronie, na której uruchamiam WooCommerce. A korzystam z tej wtyczki od bardzo dawna, gdy jeszcze nazywała się JetPack for WooCommerce i można było wykupić nielimitowaną bezterminową licencję. Jest to swego rodzaju szwajcarski scyzoryk, z dziesiątkami, a może nawet już i setkami różnych modułów do WooCommerce. Aktualnie do kupienia 25% taniej z kodem BBFF25.

Brand24

Choć sam ostatnio rzadko do panelu w Brand24 zaglądam, to jest to zdecydowanie jedno z lepszych narzędzi do monitorowania tego, co o nas – i naszej firmie – w internecie (internetach ;-)) piszą. Teraz abonament można wykupić z 50% rabatem.

Elegant Themes

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Elegant Themes, i to nie tylko dlatego, że Webinsider.pl działa na jednym z ich motywów (Extra), a w pracy zawodowej często korzystam z ich flagowego motywu do WordPressa, czyli Divi. Aktualnie w ramach promocji wszystkie pakiety (również przejście z subskrypcji na płatność jednorazową) kosztują 25% mniej. Do tego spore przeceny w ich markecie z dodatkami…

Elementor Page Builder

Na co dzień częściej pracuję z Divi, ale od czasu do czasu zdarza mi się jakieś zlecenie związane z Elementorem. I nie mam w tym nic dziwnego, bo jest to od dawna – zresztą słusznie – jeden z najpopularniejszych page builderów do WordPressa. Aktualnie w ramach promocji wszystkie pakietu można nabyć ze zniżką od 10 do 50% (im wyższy pakiet, tym wyższa zniżka).

Envato i Envato Elements

Oczywiście również w Envato znajdziemy sporo promocji na poszczególne elementy (motywy, wtyczki, przeróżne dobra cyfrowe). Dla mnie to też świetna okazja, by skorzystać z ich usługi abonamentowej Envato Elements, w ramach której mamy nieograniczony dostęp do całkiem pokaźnego katalogu przeróżnych dóbr cyfrowych, również do wykorzystania w projektach komercyjnych.

W ramach promocji, która staruje 29 listopada (taka odmiana, bo większość pozostałych ofert jest już aktywna) opłata miesięczna za usługę Envato Elements wynosi 19 $ zamiast 33, a przy płatności za cały rok z góry wychodzi 12 $ za każdy miesiąc, zamiast 16.5, do tego studenci mogą wykupić usługę za 9 $, a pakiet dla wielu użytkowników to 9,58 $ miesięcznie za użytkownika.

FreshMail

Wprawdzie z usługi FreshMail nie korzystam, ale do tego zestawienia postanowiłem ją dodać ze względu na… podcast Email [i] Marketing, który prowadzi Paweł Sala, a którego zawsze z przyjemnością mi się słucha. Tak więc obecnie trwa promocja, w ramach której z kodem 40FM roczny plan kosztuje 40% mniej, a plan „płać za wysłane” (taki prepaid) można wykupić 20% taniej, korzystając z kodu 20FM.

GetResponse

Z GetResponse – podobnie jak z usługi FreshMail – również nie korzystam, ale raz, że jest to krajowa usługa, dwa – niedawno uruchomili bezpłatny plan, więc teraz nawet osoby niezainteresowane abonamentem mogą z usługi korzystać, np. by tworzyć swoje newslettery sprzedażowe. A gdyby plan bezpłatny był niewystarczający, to aktualnie trwa promocja, w ramach której abonament na usługę kosztuje 40% mniej.

InkyDeals

Choć od kiedy zacząłem korzystać z Envato Elements w serwisie InkyDeals raczej nie robię już zakupów, by uzupełnić cyfrową biblioteczkę przeróżnej maści cyfrowych dobroci, to swego czasu sporo dolarów tam zostawiłem. A, że aktualnie z kodem FRIDAY50 można zarobić tam zakupy 50% taniej, to tym bardziej warto zajrzeć.

MailPoet

Wprawdzie nadal podstawowy newsletter w ramach strony Webinsider.pl działa na usłudze MailerLite, który jest wsperany – głównie na potrzeby pozostałych projektów – oprogramowaniem Mautic, to zacząłem flirtować również z wtyczką MailPoet (duża w tym zasługa wtyczki WP Mail Logging, z której korzystam do archiwizacji wychodzących wiadomości e-mail z WordPressa). I choć sam na wersję płatną – przynajmniej na obecną chwilę – nie planuję przechodzić, to jest spora szansa, że chętni się znajdą. Zwłaszcza że obecnie wszystkie licencje i plany dostępne są z 40% zniżką.

MainWP

W pracy związanej z zarządzaniem stronami na WordPressie oprócz WP-CLI i sporej liczby przeróżnych skryptów pomaga mi również wtyczka/usługa MainWP, dzięki której ta praca jest dużo łatwiejsza. W moim przypadku doskonale sprawdza się wersja bezpłatna, bo jest to tylko jeden element z kilku, ale znam osoby, które korzystają z wersji płatnej, z masą dodatków pozwalających jeszcze bardziej usprawnić pracę. Aktualnie z kodem BF2021 można wersję płatną pakietu wtyczek MainWP zakupić z około 50% zniżką.

MemberPress

Kolejna wtyczka w wyliczance to MemberPress, czyli prawdziwy kombajn dla wszystkich, szukających rozwiązania pozwalającego zmienić WordPressa np. w platformę subskrypcyjną z rozbudowanym systemem uprawnień/dostępów. I choć jest na rynku kilka innych wtyczek tego typu, również bezpłatnych, to MemberPress ma wielu zwolenników, m.in. za kompleksowe podejście do tematu. A teraz wtyczkę można kupić 300 $ taniej, i przy okazji wygrać 14″ MacBook Pro M1.

Nozbe

Choć pomimo prób specjalnie aktywnym użytkownikiem Nozbe nie zostałem (jakoś lepiej mi się pracuje z Todoist, choć Nozbe w wersji bezpłatnej używam do procedur, po tym, jak zacząłem eliminować Trello ze swojego narzędziownika), to bez wątpienia jest to jedno z najlepszych rozwiązań służących do planowania zadań/pracy. Czy to dla pojedynczej osoby, czy całego zespołu. A przy okazji Black Friday do planu rocznego 4 miesiące gratis.

StreamYard

Minął rok, a wszelkiej maści webinary jak były popularne, tak są popularne, a do tego przyda się platforma StreamYard, z której wprawdzie można korzystać również bezpłatnie, ale jak ktoś chce być bardziej „pro”, to pakiet płatny w ramach promocji kosztuje 10 $ miesięcznie (lub 96 $ rocznie).

Tutor LMS

Tutor LMS to kolejna pozycja – obok Elegant Themes – której nie mogło zabraknąć. Zaczęło się niewinnie, od wdrożenia bezpłatnej wersji na stronie klienta, który postanowił wejść na rynek kursów internetowych, a nim się obejrzałem, korzystałem już z najdroższego planu, i wdrożenia wtyczki Tutor LMS w wersji płatnej przeprowadzam właściwie co chwilę. Obecnie wtyczka m.in. Tutor LMS Pro dostępna jest z 50% rabatem.

Uptimerobot

Wprawdzie usługa Uptimerobot debiutuje w zestawieniu corocznych czarnopiątkowych promocji, to sam z niej korzystam od lat, i jest jednym z głównych elementów monitorowania poprawności działania zarządzanych przeze mnie usług internetowych (np. strony internetowe). I choć plan darmowy w większości przypadków najpewniej wystarczy, to warto odnotować, że aktualnie użytkownicy usługi mogą aktywować plany płatne z 25% rabatem.

WooCommerce

Wtyczki WooCommerce pewnie większości czytelników przedstawiać nie trzeba, ale też chyba każdy, kto z niej korzysta, wie, że producent oferuje sporo (słono) płatnych dodatków. Aktualnie dodatki te można kupić z 30% rabatem.

WP Desk

Minął rok, i tak jak rok temu, tak i obecnie z wtyczek WP Desk sam nie korzystam, ale dla klientów wdrażać się zdarza. Zwłaszcza że jeśli chodzi o integracje WooCommerce z krajowymi usługodawcami (kurier, paczkomatu, księgowość internetowa) zbytnio nie mają konkurencji.

Tutaj jednak sprawa jest bardziej złożona, bo by skorzystać ze zniżki (od 10 do 30%, im więcej produktów w koszyku tym większa zniżka) potrzebny jest kod, który otrzymali subskrybenci ich newslettera. Kto nie był, ten może się dopisać teraz, kod będzie na Cyber Poniedziałek. Ale by to trochę uprościć, to podzielę się kodem, który ja dostałem: bfp2021. Jak widać, specjalnie unikatowy nie jest, więc kto chętny, niech bierze i korzysta… ;-)

Vimeo

Wprawdzie Vimeo ma w ofercie plan darmowy, to gdy trzeba na stronie umieścić materiał wideo np. w ramach kursu internetowego, to niezmiennie polecam właśnie Vimeo. Zwłaszcza że obecnie wszystkie plany można zakupić z 25% rabatem. Ale jakby ktoś nie zdążył, to spokojnie, bo z naszego linku 25% taniej jest przez cały czas… :-)

AliExpress, Allegro, Amazon.pl, Banggood, Creative Market i inni

Wprawdzie alfabetycznie to się nie spina, to postanowiłem zebrać sklepy typu AliExpress, Allegro, Amazon.pl, Banggood, czy nawet Creative Market w jednym punkcie, bo promocje tam przeróżne, i nawet nie podejmuję się ich opisać. Ale warto tutaj też zachować czujność, bo choć udało mi się wydać trochę zielonych, to przy kilku pozycjach zauważyłem, że ich ceny promocyjne są dużo wyższe niż ceny sprzed kilku dni, gdy robiłem sobie notatki zakupowe.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk